Bezpieczniej przy szkołach

Region

Na dwóch ważnych skrzyżowaniach w Pruszkowie i Piastowie pojawiła się sygnalizacja świetlna. – Bezpieczeństwo pieszych na drodze jest najważniejsze, a zwłaszcza gdy są nimi dzieci – podkreślają urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.

Sygnalizatory ustawiono na skrzyżowaniu ulic Długiej i Mostowej w Pruszkowie w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 9 oraz w Piastowie na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Puławskiego w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5. To odpowiedź na liczne apele mieszkańców i rodziców dzieci uczęszczających do wspomnianych szkół.

Apele o ustawienie sygnalizatorów na ul. Długiej nasiliły się pod koniec ubiegłego roku po licznych wypadkach w tym rejonie. Przypomnijmy, na ul. Długiej doszło do potrącenia rowerzysty, a dwa auta dachowały. – To droga nierówna, ma zagłębienia, których nie widać, asfalt jest zużyty. Jadąc szybko samochody nagle podskakują i niewiele trzeba, żeby takie auto wybiło na chodnik, którym chodzi połowa uczniów pobliskiej szkoły. Druga połowa chodzi ul. 3 Maja, gdzie wcale nie jest lepiej. W tych miejscach jeździ się za szybko. Ostatnio na ul. Długiej mieliśmy dwa dachowania. Tak się kończy połączenie prędkości ze stanem tej drogi – mówił nam Paweł Pławiak, mieszkaniec Pruszkowa.

Na odpowiedź zarządcy drogi, czyli pruszkowskiego starostwa powiatowego nie trzeba było długo czekać. Władze powiatu podjęły decyzję o ustawieniu sygnalizatorów na skrzyżowaniu w pobliżu szkoły na skrzyżowaniu ulic Długiej i Mostowej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.