Bezpieczniej na powiatowych drogach

Region

Na kilku skrzyżowaniach dróg powiatu pruszkowskiego pojawiły się detektory ruchu. Ich zadaniem jest rozpoznać, który pojazd porusza się zbyt szybko i zmienić światło na czerwone, aby zmusić kierowcę do zmniejszenia prędkości.

Instalacja zwana „systemem dyscyplinowania kierowców” działa już w Ładach. – Istniejąca już sygnalizacja świetlna na ul. Długiej przy Szkole Podstawowej w Ładach została wyposażona w detektory ruchu, popularnie zwane radarami. Ten element znacząco zwiększa bezpieczeństwo, w tym wypadku szczególnie dzieci, a jego zasada działania jest bardzo prosta. Gdy kierowca porusza się przekraczając dozwoloną prędkość sygnalizacja zapala się na czerwono wymuszając na nim zatrzymanie. Kierowcy, którzy poruszają się z dozwoloną prędkością nie muszą się zatrzymywać, ponieważ sygnalizacja cały czas pali się na zielono – tłumaczy Krzysztof Bukowski ze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.

Podobne rozwiązanie wkrótce zacznie funkcjonować w kilku innych miejscach. Urządzenia są zamontowane, trwa procedura dopuszczenia ich do użytku. – W 2016 roku zarząd powiatu pruszkowskiego zlecił także do realizacji budowę tego systemu na drogach powiatowych: ul. Raszyńskiej w Rybiu przy ul. Przesmyk; ul. Pruszkowskiej w Raszynie przy Przedszkolu nr 1; ul. Grodziskiej w Starej Wsi przy pętli autobusowej, ul. Poziomkowej oraz ul. 3 Maja w Pruszkowie przy ul. Cicheckiego – wyjaśni Bukowski. Jak dodaje, obecnie trwają procedury ich odbioru.

Koszt inwestycji to 250 tys. zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.