Bezpiecznie rozpocznij sezon działkowy

Region

Już od kilka dni robi się coraz cieplej i niebawem rozpocznie się sezon działkowy. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim podpowiadają, jak właściwie zabezpieczyć działkę i uniknąć kradzieży.

Właściciele ogródków wkrótce zaczną prowadzić prace porządkowe, dowiozą tam też urządzenia potrzebne w takim miejscu. Zdarza się, że w słabo zabezpieczonych altankach pozostawiane są radioodbiorniki, grille, kuchenki, butle gazowe i droższy sprzęt ogrodniczy typu kosiarki, piły, czy agregaty. Na takie okazje czekają złodzieje.

Aby Twoja działka była bezpieczna, pamiętaj:
– drogiego sprzętu (kosiarki, piły, sprzęt elektroniczny, agregaty itp) najlepiej nie zostawiać na działce. Lepiej zabrać go ze sobą i przechowywać w dobrze zabezpieczonym pomieszczeniu.
– zachowaj dokumenty gwarancyjne nowego sprzętu z numerami fabrycznymi. Wartościowe przedmioty dobrze jest oznaczyć w trwały i widoczny sposób oraz zrobić dokumentację fotograficzną.
– altankę lub działkowy domek należy zabezpieczyć tak, jak własne mieszkanie. Zamontowanie atestowanych zamków w drzwiach, oknach i bramach na pewno odstraszy złodziei.

– stan zabezpieczeń należy kontrolować co jakiś czas po zamknięciu. Nieobecność właściciela i brak zmian na działce łatwo zauważyć i wykorzystać do kradzieży.

– podczas pobytu na działce warto zwracać uwagę na obce osoby kręcące się bez celu w okolicy. Może to być sposób zbierania informacji przez złodziei.

– o bezpieczeństwo na działkach warto zadbać wspólnie z sąsiadami. Poznaj sąsiadów, wymieńcie się telefonami i zwracajcie uwagę na wasze działki i wszystkie niepokojące sytuacje.

– wszelkie zagrożenia, podejrzenia i niebezpieczne sytuacje w okolicy należy na bieżąco zgłaszać policji. Pomoc i radę można uzyskać od dzielnicowego opiekującego się terenem, na którym mamy działkę.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.