Bez zakłóceń na budowie przedszkola

Raszyn

Trwa budowa przedszkola przy ul. Poniatowskiego w Raszynie. Sprawdziliśmy, na jakim etapie są prace.

Inwestycja jest jednym z priorytetów gminy Raszyn. Pierwotnie przedszkole miało liczyć sześć oddziałów, ale zwiększono ich liczbę do ośmiu. W czerwcu gmina podpisała umowę z wykonawcą i ruszyły prace budowlane. Ważnym punktem na drodze do realizacji inwestycji było wmurowanie kamienia węgielnego oraz podpisanie aktu erekcyjnego. W uroczystości, która odbyła się 7 września wzięła udział minister edukacji Anna Zalewska. 

Prace trwają, jednak warunki atmosferyczne nie są najlepsze. Mimo to, wykonawca działa sprawnie i budynek nabiera kształtów. – 8-oddziałowe przedszkole przy ul. Poniatowskiego, przeznaczone dla 200  raszyńskich dzieci, rośnie jak na drożdżach. Aktualnie trwają roboty związane z wykonaniem stropodachu nad I piętrem. Rozpoczęto również wykonywanie podkładów zbrojonych pod posadzki parteru i murowanie ścianek działowych. Wykonawca zapewnia, że pomimo złej pogody w przyszłym tygodniu zakończy roboty związane z wykonaniem konstrukcji stropodachu. Następnie przystąpi do wykonywania pozostałych warstw dachu. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, to do końca roku dach zostanie wykonany w całości – wyjaśnia Michał Kucharski, wójt gminy Raszyn.

Prawdopodobnie do zimy w budynku zamontowane zostaną okna i drzwi zewnętrzne. Planowany termin zakończenia inwestycji to czerwiec przyszłego roku. – Wewnątrz kontynuowane będą roboty związane z wykonywaniem podkładów zbrojonych pod posadzki parteru i murowanie ścianek działowych. Roboty te mają zakończyć się na przełomie października i listopada. Następnie rozpoczną się prace instalacyjne – elektryczne i sanitarne. Wykonawca planuje przed zimą zamontować większość okien i drzwi zewnętrznych oraz przystąpić do robót elewacyjnych. Do tej pory inwestycja jest realizowana sprawnie i bez zakłóceń – przedstawia Kucharski.

Koszt budowy przedszkola przy Poniatowskiego to ponad 9,5 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.