Bez prawa jazdy i na podwójnym gazie

Region

W ubiegły weekend policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych mężczyzn, którzy bez uprawnień kierowali pojazdami. Pierwsza z osób wpadła w Parzniewie, a druga w Pruszkowie.

Niepomyślnie zakończył się sobotni wieczór (9 stycznia) dla 28-letniego mężczyzny, który w stanie nietrzeźwości przemierzał samochodem ulice Parzniewa. Gdy policjanci zauważyli dziwnie poruszający sie pojazd, postanowili skontrolować kierowcę. Badanie alkomatem wykazało niemal półtora promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami obowiązujący do 2017 roku, a samochód którym się poruszał był kradziony. Jak się później okazało, 28-latek ukradł kluczyki znajomemu po czym zasiadł za kierownicą i ruszył do domu.

Zatrzymanemu postawiono zarzuty: kradzieży z włamaniem oraz kierowania w stanie nietrzeźwości z recydywą. Auto wróciło do właściciela, a sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Podobne zdarzenie miało miejsce w Pruszkowie na ul. Bolesława Prusa. W ubiegłą niedzielę policjanci dostrzegli samochód osobowy, który na ich widok gwałtownie skręcił w ul. Kościuszki. Mężczyzna, również 28-letni miał dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a jego auto nie miało aktualnych badań technicznych.

Za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości 28-latkowi grozi kara do dwóch lat więzienia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.