Będzie rondo w Komorowie

Region

Skrzyżowane u zbiegu ul. Brzozowej i Komorowskiej w Komorowie przez wielu kierowców uważane jest za jedno z najniebezpieczniejszych w okolicy. Niebawem ma się to jednak zmienić.

Stłuczki, potrącenia pieszych i rowerzystów oraz wiele niebezpiecznych sytuacji to praktycznie codzienność na skrzyżowaniu ul. Brzozowej i Komorowskiej w Komorowie. – To najgorsza krzyżówka ulic w okolicy. Żeby zobaczyć czy nikt nie jedzie z prawej strony trzeba wjechać na sam środek skrzyżowania, bo widoczność jest ograniczona przez drzewa i ogrodzenia posesji – zaznacza Mariusz, który codziennie pokonuje to skrzyżowanie jadąc do pracy. – I jeszcze pierwszeństwo dla skręcających, które jeszcze bardziej komplikuje przejazd. Nie można było ustawić pierwszeństwa dla jadących na wprost Komorowską lub Brzozową? – dodaje.

Zarówno Komorowska jak i Brzozowa są ulicami powiatowymi i za wszelkie remonty czy oznakowanie odpowiedzialne jest Starostwo Powiatowe. Po wielu pytaniach i apelach mieszkańców Komorowa, którzy początkowo chcieli, aby na skrzyżowaniu ul. Komorowskiej i Brzozowej zamontowana została sygnalizacja świetlna, starostwo postanowiło wybudować tu rondo. W ubiegłym roku wykonano niezbędną dokumentację techniczną. Przebudowa skrzyżowania jest powiązaną z kolejnym etapem prac prowadzonych w ciągu ulic M. Dąbrowskiej i Brzozowej.

Prace na skrzyżowaniu będą mogły rozpocząć się już w wakacje. Starostwo otrzymało już zezwolenie na realizacje inwestycji drogowej i ogłosiło przetarg, który ma wyłonić wykonawcę robót. Jeśli procedury się nie przedłużą to jest szansa, że kierowcy po nowym rondzie pojadą już w październiku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.