Będzie wniosek o przedłużenie aresztu dla Zbigniewa Z.

Region

Tylko w WPR24.pl! Jak udało nam się ustalić, jeszcze dziś Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie skieruje do sądu wniosek o przedłużenie aresztu dla Zbigniewa Z, który został zatrzymany za obnażanie się przed dziećmi w kilku miejscowościach naszego regionu.

Informacja o ekshibicjoniście, który w stroju rowerzysty zaczepia dzieci, we wrześniu tego roku zelektryzowała mieszkańców Brwinowa, Milanówka i ościennych miejscowości. O jego pojawieniu się alarmował m.in. brwinowski radny Rafał Wysocki, który upublicznił nagranie z monitoringu, na którym widać człowieka obnażającego się przed dwiema dziewczynkami. Te doniesienia na nogi postawiły policję. W ciągu kilku dni udało się ustalić, że to 34-letni Zbigniew Z.

Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty z art. 13 par. 1 w związku z art. 200 par. 1 Kodeksu Karnego i kolejne dwa z art 200 par. 4 Kodeksu Karnego. Artykuł 200 par. 1 brzmi: „Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.”. Prokuratura łączy go z art. 13 par. 1, który stanowi: „Odpowiada za usiłowanie, kto w zamiarze popełnienia czynu zabronionego swoim zachowaniem bezpośrednio zmierza do jego dokonania, które jednak nie następuje.”. Pozostałe dwa zarzuty oparte są na art. 200 par. 4: „Karze określonej w par. 3 (do trzech lat więzienia) podlega, kto w celu swojego zaspokojenia seksualnego lub zaspokojenia seksualnego innej osoby prezentuje małoletniemu poniżej lat 15 wykonanie czynności seksualnej”.

Również we wrześniu 34-latek został aresztowany na trzy miesiące. Zgodnie z tą decyzją mógłby wyjść na wolność na początku grudnia. Tak się jednak prawdopodobnie nie stanie. – Prokurator skieruje dziś wniosek o przedłużenie aresztu wobec podejrzanego na dalsze trzy miesiące. Do końca roku wstępnie planuje zakończyć śledztwo decyzją merytoryczną – mówi nam Andrzej Zwoliński z Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.