Będzie sygnalizacja na Warszawskiej

Piastów

Mamy dobra wiadomość dla kierowców. Na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Bohaterów Wolności w Piastowie pojawi się długo wyczekiwana sygnalizacja świetlna.

Wspomniane skrzyżowanie od zawsze jest jednym z bardziej newralgicznych punktów na drogowej mapie Piastowa. Skręt w lewo z ul. Bohaterów Wolności w ul. Warszawską w kierunku ronda zawsze wiązał się z długim oczekiwaniem na wykonanie manewru.

Sytuacja skomplikowała się gdy tuż obok wybudowano osiedle mieszkaniowe i wydzielono dodatkowe pasy do skrętu. Obok nowych pasów pojawiły się również zakazy. I tak z ul. Warszawskiej nie można skręcić w lewo w ul. Bohaterów Wolności w kierunku szkoły. Lewoskręt został zablokowany dla wyjeżdżających ze ślepego odcinka ul. Bohaterów Wolności , który chcieliby jechać w kierunku Pruszkowa (mogą jechać prosto lub zawrócić na pobliskim rondzie).

Nawet zmiany w organizacji ruchu nie poprawiły sytuacji na tym skrzyżowaniu. Niektórzy mówią że jest jeszcze gorzej, bowiem kierowcy jeżdżą na pamięć i ignorują zakaz lewoskręt w Warszawskiej. O wymuszenia pierwszeństwa i łamanie przepisów na tym skrzyżowaniu nietrudno.

W 2015 r. z wnioskiem do Starostwa Powiatowego w Pruszkowie o ustawienie na tej krzyżówce sygnalizacji świetlnej zwrócił się Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa. Na mocy stosownego porozumienia Piastów przygotował dokumentację projektową sygnalizacji, a za same ustawienie będzie odpowiadać powiat.

Starostwo Powiatowe w Pruszkowie szuka wykonawcy, który zajmie się ustawieniem sygnalizatorów. Sygnalizacja będzie działać w godz. 5.00 – 23.00. Poza tymi godzinami sygnalizatory będą wyświetlać sygnał ostrzegawczy, czyli żółte pulsacyjne światło. Nowa organizacja ruchu zakłada również likwidację zakazu skrętu w lewo na tym skrzyżowaniu. Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 60 dni od momentu podpisania umowy na ustawienie sygnalizacji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.