Będzie ścieżka rowerowa wzdłuż Warszawskiej

Piastów

Mapa ścieżek rowerowych w Piastowie niebawem wzbogaci się o kolejny odcinek. Piastowski magistrat rozpoczął poszukiwania firmy, która wybuduje ścieżkę rowerową wzdłuż ul. Warszawskiej.

Ścieżka rowerowa a dokładniej ciąg pieszo-rowerowy powstanie na odcinku od ronda do ul. Matejki. Na odcinku od ronda do al. Krakowskiej ciąg będzie poprowadzony po południowej stronie ul. Warszawskiej. Na skrzyżowaniu Warszawskiej i al. Krakowskiej zostanie przeniesiony na północną stronę. Ciąg w kierunku ul. Matejki zostanie wybudowany w miejscu istniejącego chodnika.

Warto zaznaczyć, że inwestycja wymaga przeniesienia słupów sygnalizacji świetlnej oraz przesadzenia 14 drzew.

Jeśli w przetargu uda się wyłonić wykonawcę, to jest szansa, że miłośnicy rowerowych wycieczek z nowego fragmentu trasy rowerowej skorzystają początku października.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 18

18 odpowiedzi na “Będzie ścieżka rowerowa wzdłuż Warszawskiej”

 1. Mieszkaniec pisze:

  W Piastowie są ul. jak ze średniowiecza bez chodników, utwardzenia a tu o ścieżkach rowerowych piszą, a jak popada do nie można do domu się dostać suchą noga i nie oblepioną po kostki błotem.

 2. Mieszkanka pisze:

  Niech lepiej naprawią krzywe chodniki niż budują ścieżki rowerowe.

 3. Piastów pisze:

  Na sesji w dniu 22 stycznia 2019 przegłosowano uchwałę w sprawie bonifikaty za przekształcenie wieczystego użytkowania. Chętni mogą poczytać: http://bip.piastow.pl/v-sesja-rady-miejskiej-w-piastowie

 4. Pieszy pisze:

  Tylko nie taki slalom znowu! Błagamy

 5. denis pisze:

  Może pora aby prokuratura przyjrzała się nasadzeniom krzaczków w Pisatowie . Tyle pieniędzy umoczonych w bezsensowna inwestycje a teraz te plotki … głupota i marnotrastwo

  • ira, pisze:

   Nasadzenia to kwota ok. 9 mln zł w tym poziom dofinansowania ok. 5,5 mln zł, miasto dokłada resztę oraz w wydatkach bieżących 540 tys zł na utrzymanie tych krzewów i zieleni, a planowane zadłużenie miasta na 2019 r. to 34 mln zł. okres spłaty obligacji przeznaczonych na ten cel to 2034 r. to ile pokoleń piastowian to wszystko będzie spłacać ?

 6. Romek pisze:

  To będzie slalom jak na al. WP. Dla ułatwienia życia na odcinku od ronda do Ursusa ul. Warszawska zamiast przejechać po jednej stronie będzie trzeba przeciąć pewnie 5 razy.

 7. Anonim pisze:

  tym ,,robotami,, ogrodniczymi na terenie Piastowa to powinien się ktoś zająć

 8. Tom_w_Paski pisze:

  Oby nie przypominała tej z Wojska Polskiego

 9. zzz pisze:

  „Inwestycja wymaga przeniesienia przesadzenia 14 drzew”. Czytaj: wycięcia 14 kilkudziesięcioletnich drzew, pamiętających przejście Warszawiaków w ’44 do obozu w Pruszkowie, i posadzenie kilkunastu krzaczków.

  • Głos pisze:

   Kolejny eko-idota, co z tego że pamiętają obóz? Czy to powód do tego żeby ginęli kolejni ludzie? Posadzą nowe i po kłopocie, a tysiące ludzi zamiast wsiadać do samochodów pojadą rowerami+może kilka osób dzięki temu nie zginie pod kołami samochodu? Pomyśl baranie zamiast powtarzać lewackie formułki…

   • Mieszkaniec pisze:

    Człowieku w Piastowie niema chodników a ty pierniczysz o rowerach, siadaj zima jak śnieg popada i sobie śmigaj na rowerku, chodnik jest potrzebny cały rok żeby bezpiecznie przejść z punktu A do B. Kto jeździ autem ten będzie jeździł a rowerów będzie w garażu stało i z 10. Buduje się ul. chodniki i ścieżki a nie zaczyna do pupy strony.

 10. Ochotnik pisze:

  całą poprzednią kadencję zagajano o połaczeniu z Ursusem , ten kawałek od przejazdu do dziś nowego ronda , to powinno być dawno zrealizowane. Podobnie jak koniec I strefy ZTM na przystanku Lelewela a nie 300 m w głąb Warszawy tj.Brodatego.

 11. Komisarz pisze:

  To nie jest droga rowerowa tylko chodnik z kostki z namalowanym rowerem, nazwany ciągiem pieszo rowerowym. Równie dobrze mógłby tego nie być
  Określenie ścieżka rowerowa nie istnieje w PORD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły