Będzie ścieżka pod torami PKP

Brwinów

Uprawomocniła się decyzja o pozwoleniu na budowę przejścia pod torami PKP w Brwinowie. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach modernizacji linii podmiejskiej nr 447.

Dobrą informację dla mieszkańców Brwinowa przekazał za pośrednictwem Facebooka burmistrz Arkadiusz Kosiński. – Kolejny i już OSTATNI krok na drodze przygotowania dokumentacji projektowej budowy przejścia pieszo-rowerowego pod torami PKP w ciągu ul. Sportowej i Przejazd w Brwinowie: uprawomocniła się decyzja pozwolenia na budowę tego przejścia na podstawie projektu opracowanego na zlecenie Gminy Brwinów! – czytamy we wpisie burmistrza.

Miasto sfinansowało projekt, a za realizację przedsięzwięcia odpowiadają kolejarze. Kiedy to nastąpi? – Zgodnie z umową, którą zawarliśmy z PKP PLK S.A., spółka ta w oparciu o naszą dokumentację w latach 2017-2018 wybuduje to przejście w ramach modernizacji podmiejskiej linii kolejowej nr 447 Warszawa Włochy-Grodzisk Mazowiecki – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński.

Nowe przejście będzie wyposażone w pochylnie dla rowerzystów i osób niepełnosprawnych. Gmina planuje doposażenie go w kamery minitoringu. Gotowy jest już projekt ściżki rowerowej w tym rejonie. – Dostaliśmy dofinansowanie ZIT na jej budowę w 2018 r. Będzie to ścieżka wzdłuż ul. Przejazd od skrzyżowania z ul. Sochaczewską (skąd odchodzi ścieżka przez park do Rynku oraz wkrótce będzie budowana ścieżka wzdłuż ul. Sochaczewskiej do Grudowa) do samego przejścia – dodaje burmistrz Kosiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.