Będzie rondo przy szkole w Otrębusach

Otrębusy

Na ruchliwym skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 720 i ulicy Piaseckiego w Otrębusach powstanie rondo. To dobra wiadomość przede wszystkim dla uczniów i rodziców z pobliskiego zespołu szkół.

Obecnie krzyżówka ulic Natalińskiej (DW 720) i Piaseckiego nie należy do najbezpieczniejszych. Kłopotliwy jest szczególnie wyjazd w lewo w stronę stacji WKD w Otrębusach. A ruch jest spory. To szlak „przelotowy” między trasą katowicką, a DW 719. W pobliżu znajduje się duży zespół szkół, rano i popołudniu nie brakuje więc rodziców wiozących lub odbierających dzieci. Budowa ronda ma sprawić, że będzie bezpieczniej i płynniej.

Projekt jest w fazie przygotowania. – Udało nam się przekonać marszałka województwa do tego, aby gmina Brwinów przygotowała dokumentację projektową i sfinansowała wykupy gruntów, bo trzeba wyciąć kawałek lasu. Marszałek zobowiązał się, że sfinansuje budowę – mówił na spotkaniu z mieszkańcami Otrębus burmistrz Arkadiusz Kosiński. Kiedy inwestycja ruszy? – Projekt powinien być gotowy do połowy grudnia. Trzeba będzie jeszcze poczekać na zakończenie procedury wywłaszania gruntów. Od tego, kiedy się ona zakończy zależy, czy w przyszłym roku znajdą się pieniądze w budżecie województwa. A samą budowę najlepiej byłoby prowadzić w okresie wakacyjnym, ze względu na bliskie sąsiedztwo szkoły – wyjaśnił Kosiński.

Plany zakładają także poszerzenie chodnika, budowę ścieżki rowerowej i poprowadzenie ruchu pieszego tzw. „azylami” – Taki układ zwiększy bezpieczeństwo. Samochody na rondo nie mogą wjeżdżać z dużą prędkością – zapewnia burmistrz Brwinowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.