Będzie rondo na krzyżówce Plantowej i Powstańców?

Pruszków

Rzutem na taśmę, jeszcze przed zakończeniem kadencji starosta pruszkowski Maksym Gołoś podpisał decyzję zezwalającą na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Plantowej i Powstańców.

Krzyżówka Plantowej i Powstańców należy do tych kłopotliwych dla kierowców. Zły stan nawierzchni, ograniczona widoczność. Słowem, sporo do poprawy. Jest jednak szansa, że znane dziś kłopoty znikną, a u zbiegu ulic pojawi się rondo. – Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców oraz płynność ruchu drogowego na skrzyżowaniu ulicy Plantowej z ulicą Powstańców, starostra pruszkowski Maksym Gołoś podpisał decyzję zezwalającą na realizację inwestycji drogowej (ZRID) w tym zatwierdzającą projekt budowlany polegający na budowie ronda na powyższych drogach powiatowych. Mamy nadzieję, że w przyszłości podczas zmiany nawierzchni gminnej ulicy Stalowej zostanie zrealizowana wspomniana inwestycja. Szacunkowy koszt realizacji wynosi ok. 1 mln 465 tys zł oraz dodatkowo ok. 150 tys zł wykup gruntów koniecznych do pozyskania – informuje pruszkowskie starostwo powiatowe.

– Mam nadzieję, że się uda. To skrzyżowanie z żeberkiem bardzo problematyczne, a nawierzchnia na Powstańców przy udziale MPWiK zasługuje na renowację, zwłaszcza, że już niedługo będzie jedną z głównych arterii prowadzących do budowanego tunelu w ciągu Działkowej-Błońskiej – dodaje Gołoś.

Na razie nie wiadomo jednak, kiedy prace w tym miejscu rozpoczną się. Przeprowadzenie inwestycji będzie należało już do władz nowej kadencji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.