Będzie remont chodników przy „dwójce”

Pruszków

Szykuje się nowa inwestycja, która poprawi komfort poruszania się w obrębie Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszkowie. Ogłoszono przetarg na remont chodników, ale nie tylko. Sprawdźcie co się zmieni.

Zacznijmy od stanu teraźniejszego. Istniejącymi ciągami pieszymi można dotrzeć od budynku szkoły do ul. Plantowej i Jasnej, boisko sportowych i placu zabaw. Nawierzchnie chodników lata świetności mają za sobą i trzeba je poprawić. Ponadto są tam kwietniki, które zniszczyły korzenie drzew, ich siedziska z desek są zmurszałe i spękane. Widoczne są też ubytki.

Według projektu istniejący układ dojścia chodnikowego do budynku szkoły nawiązuje do istniejącego układu nawierzchni. W ich miejscu pojawi się nowa małogabarytowa kostka brukowa. Jej kolor będzie szary lub czerwony, decyzja zapadnie po podpisaniu umowy z wykonawcą. 

Zaprojektowano również kwietniki, które zastąpią dotychczasowe i zostaną ustawione w obrębie chodników. Będą to cztery sztuki z obrzeżami granitowymi. Zmieni się też zieleń, bowiem teren zostanie obsiany trawą.

Realizacja inwestycji będzie odbywała się przy czynnym obiekcie, dlatego wykonawca zobowiązany jest zminimalizować czynniki zakłócające pracę placówki. Termin wykonania zamówienia określono maksymalnie do 12 grudnia tego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.