Będzie przebudowa zjazdu z S8?

Uncategorized

Szansa na przebudowę niezbyt bezpiecznego zjazdu z trasy S8 w miejscowości Wypędy (węzeł Puchały). Radni powiatu pruszkowskiego podjęli decyzję o przeznaczeniu 125 tys. zł na projekt nowego skrzyżowania w tym miejscu.

Wjazd i zjazd z S8 w ul. Sokołowską nie należy do tych,które przed budową odpowiednio długo przemyślano. Ruch jest tam duży i o ile wjazd na ekspresówkę nie stanowi problemu, o tyle kierowcy zjeżdżający z trasy w zarówno w kierunku Raszyna jak i Komorowa, muszą już bardzo uważać, aby bezpiecznie włączyć się do ruchu na ul. Sokołowskiej. Nie ma tam świateł, droga zjazdowa oznaczona jest jako podporządkowana, a natężenie ruchu na Sokołowskiej sprawia, że w godzinach szczytu jedynym rozwiązaniem jest próba „wciśnięcia się” między jadące samochody.

O tym, że jest to niebezpieczne, świadczy tragiczny wypadek sprzed tygodnia. Rankiem, 22 czerwca, właśnie w tym miejscu doszło zderzenia motocyklisty z samochodem ciężarowym. 29-letniego mężczyzny za kierownicą jednośladu nie udało się uratować (czytaj więcej na str. 14). Ciężarówka, w którą uderzył, włączała się do ruchu właśnie na zjeździe w ul. Sokołowską…

Sprawą niezbyt fortunnego węzła postanowił się zająć powiat. – Po długich zabiegach zarządu powiatu w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad udało się podpisać umowę na sporządzenie dokumentacji przebudowy skrzyżowania z trasą S8. Na zadanie jest planowana kwota 125 tys zł. W trakcie projektowania analiza wykaże, czy będzie to projekt ronda czy też sygnalizacji świetlnej – poinformowała Aurelia Zalewska, wiceprzewodnicząca rady powiatu.

Uchwałę w tej sprawie radni przyjęli podczas wtorkowej (26 czerwca) sesji. Do budżetu powiatu prowadzono zadanie pod nazwą „przebudowa skrzyżowania drogi nr 3115W ul. Sokołowska z ul. Zdrojową w strefie drogi krajowej S8 (węzeł Puchały)”.

Mowa oczywiście na razie o projekcie. Przygotowanie dokumentacji ułatwi starania o przebudowę węzła, ale jeszcze tej inwestycji nie przesądza. Inicjatywa leży teraz bowiem po stronie GDDKiA. To Generalna zdecyduje czy i kiedy wygospodarować środki na to przedsięwzięcie. Czy może ono liczyć na przychylność? Zapytaliśmy bezpośrednio. Do momentu zamknięcia tego wydania „Gazety WPR” nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Do sprawy będziemy więc wracać.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.