Będzie parking przy WKD Podkowa Leśna Główna

Podkowa Leśna

Władze miasta ogrodu szukają firmy, która wybuduje parking Parkuj i Jedź przy stacji WKD Podkowa Leśna Główna. Kierowcy z nowego parkingu będą mogli korzystać jeszcze w tym roku.

Mieszkańcy Podkowy pracujący w Warszawie często do pracy dojeżdżają kolejką WKD. Wielu z nich do stacji Podkowa Leśna Główna dojeżdża samochodem. Ich auta blokują miejsca parkingowe pod urzędem, pocztą czy sklepami. Ale to nie jest najgorsze. Część samochodów jest zostawiana na okolicznych ulicach, chodnikach czy trawnikach. Ci którzy przyjeżdżają by załatwić coś w centrum miasta-ogrodu nie mają gdzie zaparkować auta.

Władze Podkowy Leśnej już w ubiegłym roku otrzymały dofinansowanie na budowę parkingu Parkuj i Jedź, który ma powstać w rejonie stacji Podkowa Leśna Główna. Dofinansowanie w wysokości 601 tys. zł pochodzi z funduszy europejskich w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Parking przy stacji WKD Podkowa Leśna Główna powstanie na terenie kolejowym. WKD na ten cel udostępniła teren. Teraz przyszedł czas na znalezienie wykonawcy i realizację prac, a ta część zadania należy do podkowiańskiego magistratu. Parking będzie miał 44 miejsca postojowe oraz dwa dla osób niepełnosprawnych. Wydzielone zostaną również dwa miejsca na stojaki na rowery. Niestety realizacja zadania wymaga przeprowadzenia wycinki drzew. Pod topór trafią 33 chore drzewa i 14, które kolidują z inwestycją.

Niebawem powinniśmy poznać oferty zainteresowanych firm. O podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 90 dni na budowę parkingu. Jest szansa, że parking będzie gotowy w październiku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.