Będzie nowy samochód dla ekopatrolu

Grodzisk Maz.

Strażnicy miejscy z grodziskiego ekopatrolu w końcu otrzymają specjalistyczny pojazd przystosowany do przewozu zwierząt. Gmina Grodzisk Mazowiecki ogłaszała trzy przetargi w tej sprawie.

W tym przypadku powiedzenie „do trzech razy sztuka” sprawdziło się. Dwa poprzednie postępowania przetargowe zakończyły się fiaskiem, dopiero trzecie pozwoliło wybrać właściwy pojazd. Warto dodać, że poszukiwania  rozpoczęły się już w kwietniu, kiedy swoją działalność rozpoczął grodziski ekopatrol. Funkcjonariusze zajmują się m.in. odławianiem zwierząt, lecz do tej pory nie posiadali odpowiedniego pojazdu do ich przewozu, już wkrótce sytuacja się zmieni.

Do przetargu zgłosiły się trzy przedsiębiorstwa. Najkorzystniejszą ofertę zgłosiła firma Renault Retail Group Warszawa uzyskując 90 punktów w kryteriach ocen. Pojazd zostanie dostarczony za kwotę 44,9 tys. zł. Firma udzieli co najmniej 3-letniej gwarancji na silnik i podzespoły.

Jakie były główne wymagania w kontekście wyboru auta? Pojazd musiał być fabrycznie nowy wyprodukowany w 2016 r., a także wolny od wszelkich wad fabrycznych. Kolejnym punktem było spełnianie wyznaczonych norm emisji spalin. Ponadto pojazd miał mieć nie mniej niż 85 KM, nadwozie typu furgon czy srebrny lakier.

Auto zostanie dostarczone do 1 września.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.