Będzie nowy blok przy Armii Krajowej

Pruszków

TBS „Zieleń Miejska” planuje jeszcze w tym roku rozpocząć budowę nowego bloku przy al. Armii Krajowej 46 w Pruszkowie. W najbliższym czasie powstać ma dokumentacja projektowa dla inwestycji.

Chodzi o działkę położoną naprzeciwko pałacyku Porcelitu, która obecnie służy jako parking. „Zieleń Miejska” wyłoniła już wykonawcę projektu budynku. Dokumentacja ma być gotowa za kilka miesięcy, a sama budowa może ruszyć jeszcze w IV kwartale. – Jesteśmy na etapie przygotowania koncepcji przez biuro projektowe. Założenia są takie, że ma ona obejmować parking podziemny na całej powierzchni działki o powerzchni 1900 m. kw. To plac gdzie obecnie ludzie samowolnie parkują i gdzie stoi budynek po Pollenie. Zostanie on rozebrany. Zabudowa zakłada otwartą przestrzeń. Chcemy, aby ten nowy budyne nie zamykał przejścia między al. Armii Krajowej i ul. Kościelną. Ma być tam także patio, część oparta na filarach, według nowoczesnych standardów – mówi nam Zbigniew Piotrzkowski, prezes TBS „Zieleń Miejska”.
 
Obiekt będzie miał trzy kondygnacje i czwartą, niepełną. – Budynek będzie niższy niż powstające po drugiej stronie ulicy bloki. To wynika z zapisów planu zagospodarowania przestrzennego – dodaje Piotrzkowski. – Dokumentacja ma być gotowa w sierpniu, wrześniu tego roku. Potem konieczne będzie jeszcze uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie wiadomo ile dokładnie potrwa ta procedura. Jeśli wszystko się uda, zakończone zostaną też prace rozbiórkowe, to być może budowa ropocznie się w IV kwartale tego roku – zapewnia.

Większa część budynku to oczywiście mieszkania. Na parterze znajdą się też punkty usługowe i biurowe. Jakie? – Trudno powiedzieć w tej chwili, bo nie możemy wyprzedzać koncepcji – zaznacza prezes pruszkowskiego TBS.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.