Będzie nowa hala sportowa

Grodzisk Maz.

Szkoła w Izdebnie Kościelnym zyska nową salę gimnastyczną. Póki co jedynie na papierze. Władze grodziskiej gminy szukają projektanta, dla tego obiektu.

Placówka działająca w Izdebnie Kościelnym ma już swoje lata. Dzieci uczą się w budynku składającym się z dwóch części. Pierwsza, parterowa, powstała pod koniec XIX w. Cześć piętrową dobudowano w latach 1933-1934 i wykończono dopiero w latach 40 minionego stulecia. W ostatnich latach szkoła przeszła remont, ale baza lokalowa nie jest wystarczająca.

W szkole potrzebna jest sala gimnastyczna z zapleczem, dodatkowa sala dydaktyczna, szatnia, świetlica i stołówka. W szkole brakuje również pomieszczeń bibliotecznych oraz pomieszczenia na archiwum.

Władze Grodziska chcą rozbudować placówkę ale nim to nastąpi konieczne jest przygotowanie dokumentacji projektowej. Ogłoszono już przetarg na wykonanie dokumentacji. Wiadomo już, że grodziscy włodarze preferują dwuetapowe przeprowadzenie inwestycji. W pierwszym etapie ma zostać wybudowana sala gimnastyczna wraz z zapleczem. Gmina na ten cel chce wydać maksymalnie 1,5 mln zł. W drugim etapie prac miałby zostać wybudowany łącznik sali z budynkiem szkolnym, w którym dodatkowo znajdą się wspomniane wyżej pomieszczenia.

Dokumentacja ma być gotowa w ciągu 200 dni od momentu podpisania umowy z projektantem.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.