Będzie lodowisko w Pruszkowie. Znamy godziny otwarcia

Pruszków

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników jazdy na łyżwach. W Pruszkowie jednak zostanie uruchomione lodowisko. Wiele wskazuje na to, że ślizgawka ruszy w ten weekend.

Wiele wskazywało na to, że w tym roku mieszkańcy Pruszkowa nie będą mogli korzystać ze ślizgawki przy ul. Gomulińskiego. Powodem były  zbyt głośne agregaty, których praca przekraczała normy hałasu, na co uwagę zwracali mieszkańcy ul. Jastrzębiej. Władze powiatu pruszkowskiego, które odpowiadają za organizację lodowiska nie dały za wygraną i lodowisko w Pruszkowie jednak będzie.

– Wraz z pojawieniem się kwestii spornych dotyczących uruchomienia lodowiska w tym roku, a mam tu na myśli zarówno współpracę z miastem Pruszków, jak i protestami mieszkańców zarząd powiatu podjął szereg działań, aby wypracować kompromisowe rozwiązanie, które byłoby korzystne zarówno dla osób chcących korzystać z lodowiska oraz okolicznych mieszkańców. Wierzę, że zaproponowana forma jest takim właśnie kompromisem – mówi nam Krzysztof Bukowski z biura zarządu powiatu pruszkowskiego. – Mogę potwierdzić, że lodowisko zostanie uruchomione. Agregaty prądotwórcze, których poziom hałasu przekraczał nocą dopuszczalne normy będą wyłączone przed godziną 22.00 i ponownie włączane około godz. 6.30 rano. Dzięki temu i przy sprzyjającej pogodzie lodowisko będzie mogło działać bez przeszkód w ciągu dnia – dodaje.

Ślizgawka od poniedziałku do piątku będzie czynna od godz. 10.00 do 20.00. Jednak w godzinach 10.00-14.00 zarezerwowane będzie dla uczniów. Od godz. 16.00 do 20.00 lodowisko będzie dostępne dla wszystkich mieszkańców powiatu. W weekendy obiekt będzie działać od godz. 12.00 do 20.00 (z przerwą techniczną między 15.45 a 16.15)

W czasie ferii zimowych godziny ulegną drobnym zmianom. Od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-15.00 ze ślizgawki będą korzystać uczniowie. W przypadku mniejszego obłożenia z lodowiska będą mogli korzystać wszyscy. W godz. 16.00-20.00 tafla będzie ogólnodostępna. W weekendy obiekt będzie czynny od godz. 12.00 do 20.00 (z przerwą techniczną między 15.45 a 16.15).

Pozostaje zatem pytanie: kiedy pruszkowianie będą mogli zacząć korzystać ze ślizgawki przy Gomulińskiego? – Robimy wszystko, aby uruchomić je jak najszybciej. Realny na chwilę obecną jest nawet najbliższy weekend. Wzorem lat ubiegłych atrakcja będzie dostępna za darmo, a na miejscu pojawi się również miejsce, w którym będzie można wygodnie się przebrać. Nie przewidujemy możliwości wypożyczania sprzętu dlatego zapraszamy wszystkich z własnymi łyżwami – zaznacza Krzysztof Bukowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.