Będzie łatwiej wydostać się z Malich

Pruszków

Pruszkowski urząd ma już gotową koncepcję łącznika ulic Piastowskiej i Dolnej w dzielnicy Malichy. Jednak na jego wybudowanie trzeba jeszcze poczekać.

Mieszkańcy pruszkowskiej dzielnicy Malichy mają do swojej dyspozycji trzy drogi, którymi mogą wydostać się w kierunku Warszawy lub centrum Pruszkowa. Pierwsza z nich to ul. Sadowa, która prowadzi do dzielnicy Tworki, skąd można dojechać do drogi wojewódzkiej nr 719. Druga to ul. Dolna, która również łączy się z dw 719, ale na skrzyżowaniu tych dróg kierowcy wyjeżdżający z Malich mogą skręcić jedynie w prawo. Ostatnia, trzecia droga, prowadzi przez pola w Regułach i łączy się z ul. Powstańców Warszawy.

Mieszkańcy Malich od wielu lat czekają na stworzenie wygodnej drogi wyjazdowej z osiedla. W ostatnich latach jej brak jest mocno odczuwalny. W ubiegłym roku w trakcie przebudowy rów U1, ul dolna została wyłączona z ruchu. Podobnie było kilka tygodni temu, gdy na linii WKD zamknięty był przejazd przez tory właśnie na ul. Dolnej.

Wiele wskazuje na to, że w ciągu najbliższych lat mieszkańcy Malich zyskają alternatywny wyjazd z dzielnicy. Władze Pruszkowa mają już gotową koncepcję budowy łącznika ul. Dolnej z ul. Piastowską (w rejonie stacji paliw). Skrzyżowanie ul. Piastowskiej z dw 719 (Al. Jerozolimskie) pozwala na jazdę na wprost w kierunku Piastowa, skręt w prawo w kierunku Warszawy i co najważniejsze skręt w lewo w kierunku Pruszkowa.

Jak wyglądają założenia projektowe? Ul. Piastowska ma zostać wydłużona i po łuku poprowadzi do ul. Dolnej. Droga nie będzie przecinać torowiska WKD. Skrzyżowanie ulic Piastowskiej i Dolnej pojawi się tuż za przejazdem kolejowym (patrząc od strony osiedla). Kiedy ruszy budowa łącznika? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do wiceprezydenta Pruszkowa Andrzeja Kurzeli. – Budowa jest planowana na 2018 r. Mamy już koncepcję, w przyszłym roku chcemy zlecić wykonanie dokumentacji projektowej oraz wykupić potrzebne pod tę inwestycję grunty – mówi nam wiceprezydent. – Tam trzeba wykonać całą infrastrukturę – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.