Będzie kolejny protest przeciw linii 400 kV

Region

Przeciwnicy wybudowania linii 400 kV ponownie zaprotestują w stolicy. 18 października mieszkańcy naszego regionu zgromadzą się przed siedzibą partii Prawo i Sprawiedliwość przy ul. Nowogrodzkiej.

Poprzednia manifestacja przeciw budowie linii wysokiego napięcia przeszła przez Warszawę 22 września. Uczestnicy (mieszkańcy 11 gmin w tym: Grodziska, Jaktorowa i Żabiej Woli) wyruszyli spod Ministerstwa Energii w stronę Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Planowali złożenie petycji na ręce premier Beaty Szydło i ministra Piotra Naimskiego, ci jednak odmówili spotkania. Warto dodać, że frekwencja nie była mała, bo w proteście wzięło udział kilka tysięcy mieszkańców naszego regionu – także samorządowcy m.in. burmistrzowie Brwinowa i Grodziska.

Planowany jest kolejny protest w Warszawie. – 18 października wyruszymy pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości, która znajduje się przy ul. Nowogrodzkiej. Manifestacja rozpocznie się już o 14.00. Natomiast zakończenie planujemy około godz. 17.00 – mówi Adam Banaszek ze Społecznej Grupy Koordynacyjnej Kozienice-Ołtarzew.

Organizatorzy utworzyli na Facebooku wydarzenie, gdzie zawarte są informacje o najbliższym proteście. Temat można śledzić tutaj.

Przypomnijmy, że zgodnie z wynikiem wielomiesięcznych wspólnych prac strony społecznej i spółki Polskie Sieci Elektroenergetyczne linia 400 kV powinna powstać wzdłuż autostrady A2 i drogi krajowej nr 50. W ten sposób miała ominąć większość gmin naszego regionu. Potwierdziła to tzw. analiza wielokryterialna przeprowadzona pod okiem ekspertów z Politechniki Warszawskiej. O ostatecznym wskazaniu tego wariantu mówili zarówno przedstawiciele PSE jak i ministerstwa energii. Na początku sierpnia jak grom z jasnego nieba spadła wiadomość, że inwestor zmienił zdanie i planuje postawić wysokie na 70 metrów słupy wysokiego napięcia w bezpośrednim sąsiedztwie terenów mieszkalnych m.in. w Jaktorowie, Żabiej Woli, Brwinowie i Grodzisku…

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.