Będzie jaśniej na ulicach

Grodzisk Maz.

Gmina Grodzisk Mazowiecki przymierza się do wybudowania oświetlenia ulicznego w kolejnych lokalizacjach. Nowe latarnie mają pojawić na się m.in. na ul. Konopnickiej, ul. Bołtucia czy Paryskiej.

Dla kierowców oraz pieszych oświetlenie wielokrotnie odgrywa znaczącą rolę. To jeden z fundamentów bezpieczeństwa na drogach, jednak latarnie nie są obecne jeszcze na wszystkich ulicach. W Grodzisku przymierzają się do budowy oświetlenia. Lokalny magistrat rozpoczął dopiero ścieżkę do realizacji zadania. 

Gmina ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oświetlenie ulicznego w ośmiu lokalizacjach. Wykonawca na realizację zadania będzie miał 240 dni od momentu podpisania umowy. Do 25 stycznia grodziski magistrat czeka na oferty. Prawdopodobnie w lutym projektant będzie mógł przystąpić do pracy.

Gdzie ma pojawić się oświetlenie? Zgodnie z planami latarnie zostaną zamontowane na ul. Szoslanda w Adamowiźnie, od ul. Żubrowej do ul. Gogola. Z kolei w Chrzanowie Małym oświetlenie pojawi się na istniejących już słupach przy drodze gminnej do ul. Partyzantów. Po zmroku czuć bezpiecznej będą się mogli również mieszkańcy ul. Polnej Róży w Opypach, ul. Łąkowej w Kałęczynie oraz ul. Sokolniczej w miejscowości Szczęsne. Projekt ma również uwzględniać budowę oświetlenia w Grodzisku. Latarnie pojawią się na ul. Bołtucia, od ul. Kopernika do placu marketu, oraz na ul. Konopnickiej oraz Paryskiej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.