Będzie honorowanie biletów WKD w KM

Kolej

W związku z planowanym remontem na linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej wprowadzone zostanie honorowanie biletów w pociągach Kolei Mazowieckich. Będzie to dotyczyć odcinka Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście.

Już za kilka dni, dokładnie 1 lipca rozpocznie się remont drugiego toru WKD pomiędzy stacjami Komorów i Warszawa Śródmieście. Wraz z wystartowaniem prac pojawią się utrudnienia. Zamiast kolejką pasażerowie pojadą zastępczą komunikacją autobusową. Ale to nie jedyna możliwość, ci którzy będą chcieli przesiądą się do pociągów Kolei Mazowieckich, którymi podróżni będą mogli pojechać posiadając ważne bilety jednorazowe i okresowe WKD.
 
Jak to będzie działać? Bilet jednorazowy WKD, jak wskazuje na to jego nazwa, zezwoli na jednokrotny przejazd pociągiem w danej strefie czasowej. Zatem będzie on ważny od czasu skasowania: w pierwszej strefie do 19 minut, w drugiej do 38 minut, a trzeciej powyżej 38 minut. – Nieplanowanego postoju pociągu (opóźnienia) oraz czasu potrzebnego na przesiadkę pomiędzy pociągami na przystanku osobowym Opacz nie wlicza się do czasu ważności – napisano na stronie WKD.
 
Są także pewne wymogi, które należy spełnić. Jeżeli będziemy mieć nieskasowany, jednorazowy bilet WKD jako pasażerowie Kolei Mazowieckich jesteśmy zobowiązani wejść do pociągu pierwszymi drzwiami licząc od czoła pociągu i zgłosić się konduktora celem zalegalizowania biletu. – W przypadku ujawnienia w pociągu KM podróżnego z nieważnym (w tym nieskasowanym) biletem jednorazowym WKD, windykacja należności z tytułu przejazdu pociągiem KM, dokonywana jest przez KM, na zasadach obowiązujących w KM – informuje WKD.
 
Wszelkie szczegóły na ten temat zawarte są tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.