Będą podwyżki dla mazowieckich urzędników

Region

Mimo złej sytuacji finansowej, radni sejmiku województwa Mazowieckiego przyznali wczoraj podwyżki wielu tysiącom urzędników.

Zmiany w budżecie na ten rok jakie przedstawiono na ostatnim sejmiku, spowodują wzrost wydatków na administrację o 6,6 mln zł, z czego niemal 80 proc. zostanie przeznaczonych na podwyżki dla pracowników wszystkich instytucji zależnych od samorządu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jeszcze niedawno marszałek Adam Struzik obiecywał, że z powodu tragicznej sytuacji finansowej Mazowsza zamrozi płace w administracji.

Radnym z sejmiku opozycja zarzuca niewłaściwe rozdysponowanie środków. Na wsparcie ochotniczych straży pożarnych, które – nawiasem mówiąc – są wiernym elektoratem partii Struzika, przyznano 5 mln zł, a na pomoc dla wielu organizacji pozarządowych już pieniędzy nie ma.

Wiele wskazuje również na to, że nie uda się sprywatyzować Kolei Mazowieckich. Wcześniejsze założenia były takie, iż na sprzedaż spółek KM i Max-Film (dystrybucja filmów, kina) będzie przeznaczonych 250 mln zł. Wczoraj ta kwota została zmniejszona do 150 mln zł, ale możliwe jest, że w końcu zostanie wyzerowana, ponieważ program prywatyzacji nie ruszył z miejsca. Sprzedaż KM może mieć miejsce w latach 2011-2014 lub zostanie zaniechana.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.