Będą zmiany w taryfie ZTM. Bilety mają być tańsze

Region

Władze warszawskiego ratusza szykują zmiany w taryfie biletowej Zarządu Transportu Miejskiego. Co to oznacza dla nas? Bilety okresowe m.in. na II strefę biletową mają być... tańsze.

W nowej taryfie biletowej ZTM oprócz obniżek biletów ma się pojawić nowy bilet konferencyjny. To oferta dla organizatorów rozmaitych konferencji na terenie Warszawy i okolic. Dzięki temu uczestnicy konferencji otrzymają specjalnie przygotowaną Warszawską Kartę Miejską z zakodowanym biletem. Do oferty wróci również bilet 3-dniowy. Przygotowany specjalnie dla turystów i osób przebywających w stolicy zaledwie przez kilka dni. Bilet 3-dniowy na I strefę ma kosztować 36, a na obie strefy 57 zł. W taryfie pojawi się również jednorazowy bilet przesiadkowy ulgowy dla 10 osób. To propozycja m.in. dla grup szkolnych. Teraz opiekun zamiast 10 pojedynczych biletów skazuje tylko 1. Cena to 22 zł.

Władze Warszawy podkreślają, że zmiany w taryfie mają zachęcić do korzystania z komunikacji miejskiej. –  Obniżamy ceny biletów długookresowych ważnych w 1. i 2. strefie. Pasażerowie korzystający z biletów 30-dniowych normalnych zaoszczędzą dzięki temu 30 zł miesięcznie, a użytkownikom biletów 90-dniowych w portfelu pozostanie aż 76 zł. Komunikacja to właściwa alternatywa, na podstawie biletów ZTM można przecież podróżować szybko i sprawnie. I to wszystkimi środkami transportu – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. 

To oznacza, że za bilet 30-dniowy ważny I i II strefie biletowej zamiast 210 zł zapłacimy 180 zł. Jeśli wybierzemy bilet 90-dniowy również na dwie strefy to zamiast 536 zł zapłacimy 406 zł. 

Planowany termin wprowadzenia nowej taryfy to 1 czerwca bieżącego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.