Będą zmiany na ważnym skrzyżowaniu

Grodzisk Maz.

W końcu ruszy przebudowa skrzyżowania ul. Warszawskiej z ul. Nadarzyńską w Grodzisku Mazowieckim. Gminie udało się rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę z wykonawcą. Ale trzeba wziąć pod uwagę utrudnienia, które pojawią się w czasie prac.

Grodziski urząd podpisał umowę z firmą Mabau na przebudowę ul. Warszawskiej i rozbudowę skrzyżowania ul. Warszawskiej z ul. Nadarzyńską. Najważniejszym elementem jest lewoskręt, który zostanie wyznaczony w pasie ul. Warszawskiej. To rozwiązanie ma zapobiec korkowaniu się tej drogi, zwłaszcza w kierunku centrum Grodziska.

Koszt prac wyniesie 3,3 mln zł. Według zapisów w dokumentach firma Mabau wykona to zadanie maksymalnie do grudnia 2019 r.

Mam nadzieję, że firma zacznie jeszcze w tym roku. Jak nie będzie zimno to fajnie jakby wkrótce zaczęli coś robić. Jeżeli pogoda nie pozwoli, to wiadomo, że roboty ruszą na wiosnę – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Nie obejdzie się bez utrudnień. Wykonawca opracuje tymczasową organizację ruchu. Kierowcom wygodniej będzie kierować się objazdami m.in. ul. Radońską czy ul. Akwarelową i dalej przez centrum miasta. Niewykluczone, że będzie możliwość objazdu mniejszymi ulicami w rejonie ul. Szczęsnej.

Ludzie będą musieli jeździć w kierunku centrum Grodziska. Co warto tutaj podkreślić, to na wiosnę rusza przebudowa drogi wojewódzkiej nr 579. Wiąże się to z tym, że ruch ciężarówek przez Grodzisk będzie zablokowany w tym czasie. Zatem będziemy mocno odblokowani w centrum, co ułatwi przebudowę ul. Warszawskiej – wyjaśnia Benedykciński.

Wszelkie bardzo szczegółowe informacje znajdziecie klikając tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.