Będą się ślizgać

Grodzisk Maz.

Panczeniści zainaugurowali sezon w Calgary, gdzie rozegrano zawody Pucharu Świata. Kiedy na lodowisko będą mogli ruszyć miłośnicy łyżew z Grodziska Mazowieckiego?

Zima coraz bliżej, a więc łyżwiarze, skoczkowie narciarscy, biathloniści czy biegacze szykują się do sezonu. Okres przygotowawczy za nimi, teraz trzeba walczyć o punkty na zimowych arenach. Miłośnicy sportów zimowych z radością zasiądą przed telewizorami, aby dopingować swoich ulubieńców. Niektórzy ich śladem będą chcieli postawić na aktywność. Jazda na łyżwach zawsze cieszy się powodzeniem. To niezwykła gratka dla całych rodzin. Od 1 grudnia mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego będą mogli korzystać z lodowiska, które zostanie ustawione przy Centrum Kultury.

Zatem pozostały jeszcze dwa tygodnie oczekiwania. Fani łyżew będą mogli cieszyć się z jazdy po torze przez cztery miesiące. – Montaż lodowiska przed Centrum Kultury rozpoczyna się już w piątek. Lodowisko będzie funkcjonowało od 1 grudnia 2015 do 15 marca 2016 roku – czytamy na faceboowym profilu Grodziska Mazowieckiego.

Sztuczne lodowisko będzie miało 20 metrów szerokości i 40 metrów długości. Nie muszą martwić się ci, którzy przyjdą spróbować swoich sił po raz pierwszy. Każdy będzie mógł skorzystać z pomocy instruktora. Nie zabraknie również wypożyczalni łyżew, w której znajdzie się blisko 170 par. Planowane jest również zorganizowanie sześciu imprez kulturalno-rozrywkowych.

W jakich godzinach będzie można korzystać z lodowiska? Zgodnie z założeniami od 8.00 do 15.00 za darmo pojeżdżą uczniowie z grodziskich szkół. Wejście na tor będzie biletowane od 16.00 do 22.00, a także w soboty, niedziele i święta. – Zachęcamy wszystkich do korzystania z lodowiska. Każdego roku notujemy średnio 20 tys. osób, które jeżdżą na łyżwach. Już od 1 grudnia będzie można spróbować jazdy na łyżwach – mówi Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska Mazowieckiego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.