Będą ronda przy wiadukcie. Usprawnią ruch?

Milanówek

Wiele wskazuje na to, że władze Milanówka wspólnie z władzami powiatu grodziskiego zajmą się jednym z największych problemów miasta-ogrodu. Chodzi tu o płynny przejazd przez wiadukt w Milanówku.

Przeprawa nad torami PKP w śladzie ul. Smoleńskiego to jedyne połączenie północnej i południowej części miasta. Korzystają z niej nie tylko mieszkańcy miasta-ogrodu, ale również kierowcy, którzy chcą dostać się do Błonia lub Grodziska Mazowieckiego. W porannych i popołudniowych godzinach szczytu przeprawa na „drugą stronę” miasta wiąże się ze staniem w korku.

Burmistrz Milanówka Piotr Remiszewski rozwiązać ten problem. Jak? Budując ronda na obu krańcach wiaduktu. W ostatnim czasie burmistrz wspólnie z władzami powiatu przeprowadził izję lokalną w terenie. – Wspólnymi siłami powiatu i miasta powstaną na krańcach wiaduktu ronda, zarówno od strony ul. Kościelnej, jak i ul. Dębowej. W opinii znawców zagadnień komunikacyjnych, takie rozwiązanie w sposób znaczący usprawni ruch uliczny w tych newralgicznych punktach komunikacyjnych naszego miasta – informuje milanowski urząd na swoim profilu na facebooku.

Wizja lokalna i wstępne szkice potwierdziły, że po obu stronach wiaduktu jest miejsce na wybudowanie rond zgodnych z normami. Teraz trzeba czekać na przygotowanie dokumentacji projektowej, a następnie na realizację zadania.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Będą ronda przy wiadukcie. Usprawnią ruch?”

 1. mil pisze:

  W Brwinowie są dwa ronda przed i prawie za + przejście dla pieszych i co tam nie ma korków???????????? haha

 2. MK pisze:

  Zgodne z normami!! Tworzonymi kiedy? Kiedy po ulicach 80% użytkowników poruszało się Fiatem 126p?
  Czyli powstaną dwie kolejne zawalidrogi za łącznie 700 tys, takie same jak na Kazimierzowskiej i Królewskiej, na których zmieścić się swym autom nie sposób!!

 3. Yoko pisze:

  Wiadukt to jedyna przeprawa między północną i południową stroną Milanówka. Ciekawe którędy będzie wyznaczony objazd na czas budowy rond? I jeśli potrwa tyle, co remont stacji PKP to część mieszkańców chyba dołączy do sąsiedniej gminy 😉

 4. lokales pisze:

  A w drogach gruntowych coraz większe dziury…

 5. milanowianin pisze:

  Jak widzę tych panów to jedna myśl mi chodzi po głowie którą tu streszczę,,co by tu spieprzyć panowie co by tu jeszcze”…

  • M pisze:

   Oo! Zwolennik poprzedniczki? Milanówek to nie wieś(ia)…

   • Lenin1978 pisze:

    Milanówek powinien stracić prawa miejskie. Tak byłoby najlepiej dla mieszkańców. Wtedy z budżetu centralnego dostałby więcej na wyrównanie poziomu infrastruktury. A ta jest wiejska. Bo zawsze coś jest wazniejszego od mieszkańców. Przypomnę tylko willę Walerię.
    Korki z Dębowej przeniosą się na wiadukt. I jeśli będzie rondo po drugiej stronie będzie totalny paraliż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły