Będą protestować w Warszawie

Region

To będzie największy protest przeciwko budowie linii 400 kV. – Jedziemy wszyscy do Warszawy by wyrazić swój sprzeciw i oburzenie wobec szokujących działań Polskich Sieci Elektroenergetycznych – informują organizatorzy.

Właśnie przeciwko 400 kV mieszkańcy m.in. Grodziska, Jaktorowa i Żabiej Woli zaprotestują 22 września. Blokady dróg nie przyniosły spodziewanego efektu. Dlatego wszyscy postanowili zebrać się w grupę i wyruszyć do Warszawy. Jak zapowiadają będzie to największy dotychczas sprzeciw wobec planów spółki Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Protestacyjny przemarsz rozpocznie się na Placu Trzech Krzyży pod Ministerstwem Energii, a skończy przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. – Nie zgadzamy się, by lekceważąc nasze życie, zdrowie, przyszłość naszych dzieci, podejmowano decyzje niezgodne z prawem i niedobre dla kraju – piszą zbulwersowani mieszkańcy.

Organizatorzy protestu przygotowali również petycję, która zostanie przekazana premier Beacie Szydło i ministrowi Piotrowi Naimskiemu, pełnomocnikowi rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej. To ważne także dlatego, że od obu tych osób padały deklaracje, że linia wysokiego napięcia nie powstanie nad głowami mieszkańców i bez ich zgody.

W proteście ma wziąć udział ok. 5 tys osób z gmin Białobrzegi, Brwinów, Głowaczów, Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Jasieniec, Promna, Stromiec, Tarczyn, Żabia Wola i Ożarów Mazowiecki. Poszczególne samorządy wyraziły już swoje poparcie, zadeklarowały pomoc logistyczną w organizacji demonstracji, w tym m.in. zapewnienie dojazdu autokarami.

Wydarzenie to można śledzić na Facebooku – tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.