Będą protestować przeciw linii 400kV

Region

Szykuje się kolejny protest w sprawie przebiegu linii 400 kV. 12 sierpnia zablokowana zostanie zablokowana trasa katowicka na wysokości miejscowości Oddział. Policja wyznaczyła objazdy.

Wszystko wskazywało na to, że udało się znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie. Po wielomiesięcznych staraniach przeprowadzono analizę wielokryterialną, która pozwoliła wybrać najbardziej optymalny wariant. Linia 400 kV miała przebiegać w śladzie autostrady A2 i drogi krajowej nr 50. Mieszkańcy Jaktorowa, Żabiej Woli, Baranowa czy Grodziska Mazowieckiego mogli odetchnąć z ulgą. Jednak radość nie trwała zbyt długo…

Jak grom z jasnego nieba na mieszkańców regionu spadła wiadomość o powrocie do poprzedniego wariantu. – Budowana przez PSE S.A. linia przesyłowa relacji Kozienice – Ołtarzew jest inwestycją celu publicznego, konieczną dla wyprowadzenia mocy z nowo budowanego bloku w Elektrowni Kozienice i wzmocnienia bezpieczeństwa Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Tymczasem w związku z protestami społecznymi skuteczna realizacja inwestycji w korytarzu, na który wskazała analiza wielokryterialna, nie jest możliwa – czytamy w oświadczeniu PSE.

Wszyscy byli zszokowani, rozczarowani i poczuli się oszukani. Jednak nie składają broni i mobilizują się, aby wspólnie wyrazić niezadowolenie z decyzji inwestora. W czwartek, 11 sierpnia, przy ul. Warszawskiej 27 o godz. 18.00 planowane jest spotkanie informacyjne z mieszkańcami Jaktorowa, Żabiej Woli, Radziejowic i Grodzisk Mazowiecki. 

Jednak na tym nie koniec. 12 sierpnia protestujący przeciw linii 400 kV zablokują trasę katowicką na wysokości miejscowości Oddział niedaleko przejścia dla pieszych. Początek demonstracji zaplanowano na godz. 15.30. Protestujący będą blokować drogę do 20.00. – Przyprowadźcie rodzinę, znajomych i sąsiadów – apelują organizatorzy.

Protest sparaliżuje ruch na trasie katowickiej. Dodatkowo piątek, 12 sierpnia, to początek długiego weekendu. Z pewnością należy liczyć się ze wzmożonym ruchem. W związku z planowanym protestem policja wyznaczyła objazdy. – Kierującym jadącym z Warszawy sugerujemy skręcić w prawo w miejscowości Józefina w kierunku na Grodzisk Mazowiecki, następnie w miejscowości Adamowizna w lewo w ul. Niedźwiedzią po czym w lewo w ul. Radziejowicką ( trasa 579 ) w kierunku na Radziejowice. Dla jadących w kierunku Warszawy optymalną trasą objazdu będzie zjazd na Grodzisk Mazowiecki w miejscowości Radziejowice, następnie w miejscowości Janinów należy skręcić w prawo w ul. Niedźwiedzią po czym w miejscowości Adamowizna w prawo w kierunku miejscowości Józefina (wjazd na rasę K-8) – informuje Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.