Będą nowi kontrolerzy w WKD?

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa ogłosiła przetarg na „usługę kontroli biletów wraz z windykacja należności”, czyli szuka firmy, która od 1 lipca zacznie sprawdzać podróżnych w kolejkach. Jakie warunki muszą spełnić kontrolerzy?

Lista wymagań jest dosyć długa. WKD oczekuje m.in. że kontrole będą przeprowadzane w pojazdach minimum 1450 razy w miesiącu i maksymalnie 3169 razy. Każdorazowo kontrola musi być przeprowadzana przez cztery osoby jednocześnie. Określone zostały też godziny – od 6.00 do 22.00 codziennie, między 22.00 a 6.00 przez osiem dni w miesiącu.

Co ciekawe przewoźnik chce, aby miesięcznie wystawionych zostało minimum 1000 wezwań do zapłaty. Kontrole mają być prowadzone według ścisłego harmonogramu, ale dopuszcza rocznie cztery dodatkowe trwające po 8 godzin. Z ogłoszonego przetargu dowiadujemy się także, że w najbliższym czasie przewoźnik nie ma zamiaru zmieniać rodzajów biletów na taki, który wymagałby specjalnego sprzętu do kontroli.

Za „brak dochodzenia i egzekwowania lub każde niesłuszne odstąpienie od dochodzenia lub egzekwowania zapłaty nałożonej na pasażera opłaty dodatkowej” wybrana firma zapłaci WKD karę umowną w wysokości 180 zł.

Wszystkie kryteria, jakie muszą spełnić nowi kontrolerzy dostępne są tu.

Na oferty od podmiotów zainteresowanych tym zadaniem WKD czeka już tylko do najbliższego piątku, 8 czerwca. Potem musi się spieszyć z rozstrzygnięciem przetargu, jeśli od 1 lipca ma zacząć obowiązywać nowa umowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.