Będą nowe zabezpieczenia na przejazdach

Kolej

Warszawska Kolej Dojazdowa inwestuje w dodatkowe zabezpieczenia na swoich przeprawach przez tory. Na ośmiu z nich pojawią się urządzenia „samoczynnego systemu ostrzegania”.

Inwestycja goni inwestycję – tak można skwitować ostatnie działania kolejarzy. Remonty torów, nowe pociągi, dodatkowe zabezpieczenia na przejazdach i znienawidzone przez podróżnych, żółte barierki. Krajobraz WKD zmienia się nie do poznania, a to nie koniec inwestycji. Na początku czerwca podpisano umowę na instalację samoczynnej sygnalizacji na kilku przejazdach.

O jakich zabezpieczeniach mowa? –  Ponieważ wszystkie przejazdy posiadają kategorię „D” zaplanowaliśmy na nich montaż tzw. systemu samoczynnego ostrzegania z doposażeniem w tablicę zmiennej treści – mówi nam Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Takie urządzenia mają pojawić się dokładnie na ośmiu przeprawach: Pruszków-Malichy, Pruszków-Tworki, Nowa Wieś Warszawska, Podkowa Leśna Zachodnia, Kazimierówka, Grodzisk Mazowiecki-Okrężna, Grodzisk Mazowiecki-Jordanowice oraz Reguły.

Postanowiliśmy sprawdzić czy spółka planuje kolejne inwestycje w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa na przejazdach. – Po zakończeniu inwestycji przeanalizujemy nasze możliwości finansowe. Wszystko z uwagi na ograniczony dostęp do finansów poprzez podjęte zobowiązania inwestycyjne między innymi w zakresie zakupu nowych pociągów i modernizacji infrastruktury torowej łącznie z przystankową. W chwili obecnej WKD nie posiada żadnych dodatkowych środków na montaż takich zabezpieczeń – podkreśla Kulesza.

Przeprowadzeniem inwestycji zajmą się Zakłady Automatyki „Kombud” S.A. Wartość tego przedsięwzięcia to przeszło 6,6 mln zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.