Będą nowe ścieżki rowerowe w Pruszkowie

Pruszków

Dobra informacja dla rowerzystów z Pruszkowa. Miasto szykuje się do budowy nowych ścieżek dla jednośladów. Ogłoszono właśnie przetarg na ich wykonanie.

Pruszkowski urząd szuka firmy, która wybuduje cztery nowe trasy rowerowe. Pierwsza z nich ma pojawić się na odcinku ul. Waryńskiego-Mostowa (Waryńskiego od skrzyżowania z ul. Promyka do skrzyżowania z Elektryczną, ulica Batalionów Chłopskich od skrzyżowania z Elektryczną do skrzyżowania z ul. Kurca; Elektryczna od skrzyżowania z ulicami Waryńskiego i Batalionów Chłopskich do projektowanej przeprawy nad rzeką Utratą; Mostowa od skrzyżowania z ul. Poznańską do skrzyżowania z ul. Długą. W sumie ponad 1400 m.).

Druga z budowanych ścieżek ma przebiegać przez teren MLP. – Przedmiotem inwestycji jest budowa trasy rowerowej przebiegającej od ul. 3-go Maja, przez teren Millenium Logistic Park Pruszków I do ul. Warszawskiej o łącznej długości około 1410 m. Planowana inwestycja ma swój początek na skrzyżowaniu ulicy 3-go Maja z ul. Konrada Kurca, następnie trasa prowadzona jest przez obszar MLP Pruszków I wzdłuż granicy z terenem PKP do granicy miasta na ul. Warszawskiej, gdzie zostanie połączona z opracowaniem zewnętrznym, trasą rowerową budowaną na zlecenie gminy Piastów – czytamy w ogłoszeniu o przetargu.

Trzeci odcinek pojawi się w ciągu ulic: Armii Krajowej-Kraszewskiego-Kopernika. – Przedmotem inwestycji jest budowa trasy rowerowej przebiegającej Al. Armii Krajowej oraz ulicą Andrzeja, Ewy, Kraszewskiego, Lipową i Kopernika o łącznej długości 1484 m. Planowana inwestycja ma swój początek na skrzyżowaniu Al. Armii Krajowej z ul. Ireny, gdzie zostanie połączona z istniejącym ciagiem pieszo-rowerowym oraz projektowaną ścieżką rowerową w gminie Michałowice. Następnie trasa poprowadzona jest w ciągu Al. Armii Krajowej do skrzyżowania z ulicą Andrzeja, wzdłuż której prowadzona jest projektowana trasa rowerowa. W dalszym przebiegu trasa projektowana jest w pasie drogowym ulic Andrzeja, Ewy oraz Kraszewskiego, z wyłączeniem przejścia kolejowego na linii WKD. W ramach realizacji tego odcinka trasa rowerowa zostanie wykonana w ciągu ulicy Lipowej na odcinku od skrzyżowania z Al. Armii Krajowej, gdzie zostanie połączona z istniejącą ścieżką rowerową, do skrzyżowania z ul. Kopernika. Ruch rowerowy zostanie wprowadzony w jezdnię ulicy Kopernika, wykorzystując istniejący ruch uspokojony. Przebieg trasy rowerowej kończy się podłączeniem do istniejącej ścieżki rowerowej w pasie drogowym ulicy Bolesława Prusa. Całkowita długość budowanej trasy rowerowej wynosi około 1484 m – informują pruszkowscy urzędnicy.

Ostatnia z tras przebiegnie od ul. Działkowej do Al. Wojska Polskiego. – Inwestycja ma swój początek na ulicy Działkowej, przy zjeździe na parking, gdzie zostanie połączona z projektowanym ciągiem pieszo-rowerowym. Trasa poprowadzona jest wzdłuż ul. Działkowej do Al. Wojska Polskiego (droga wojewódzka nr 719), a następnie wzdłuż al. Wojska Polskiego do ul. Powstańców, gdzie zostanie połączona z istniejącą trasą rowerową. Całkowita długość budowanej trasy wynosi okoł 1085 m. – zapisano w dokumentach przetargowych.

Na oferty od firm zainteresowanych budową tych tras urząd miasta w Pruszkowie czeka do 12 marca. Jeśli uda się pomyślnie zakończyć postępowanie i wyłonić zwycięski podmiot, prace budowlane ruszą jeszcze w tym roku i zakończą się najpóźniej 30 września.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.