Będą nowe ścieżki rowerowe w Pruszkowie

Pruszków

Pruszkowski urząd ogłosił przetarg na budowę dróg rowerowych. Sprawdźcie gdzie pojawią się nowe trasy.

Pierwszy z planowanych fragmentów zostanie poprowadzony od ul. Waryńskiego do ul. Mostowej. Dokładny przebieg trasy to ul. Waryńskiego – od skrzyżowania z ul. Promyka do skrzyżowania z ul. Elektryczną, ul. Batalionów Chłopskich – od skrzyżowania z ul. Elektryczną do skrzyżowania z ul. Kurca, ul. Elektryczna – od skrzyżowania z ulicami Waryńskiego i Batalionów Chłopskich do projektowanej przeprawy nad rzeką Utratą oraz ul. Mostowa – od skrzyżowania z ul. Poznańską do skrzyżowania z ul. Długą. Całkowita długość tej trasy wyniesie blisko 1,5 km.

Budowa kolejnego odcinka trasy rowerowej będzie przebiegać al. Armii Krajowej oraz ulicą Andrzeja, Ewy, Kraszewskiego, Lipową i Kopernika. Łączna długość to też niemal 1,5 km. Planowana inwestycja ma swój początek na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej z ul. Ireny, gdzie zostanie połączona z istniejącym ciągiem pieszo-rowerowym oraz z projektowaną ścieżką rowerową w gminie Michałowice. Następnie trasa prowadzona jest ciągu al. Armii Krajowej do skrzyżowania z ulicą Andrzeja, wzdłuż której prowadzona jest projektowana trasa rowerowa. W dalszym przebiegu trasa projektowana jest w pasie drogowym ulic Andrzeja, Ewy oraz Kraszewskiego, z wyłączeniem przejścia kolejowego na linii WKD.

W ramach realizacji zadania nr 4 trasa rowerowa zostanie wykonana w ciągu ulicy Lipowej na odcinku od skrzyżowania z al. Armii Krajowej, gdzie zostanie połączona z istniejącą ścieżką rowerową, do skrzyżowania z ul. Kopernika. Ruch rowerowy zostanie wprowadzony w jezdnię ulicy Kopernika, wykorzystując istniejący ruch uspokojony. Przebieg trasy rowerowej kończy się dołączeniem do istniejącej ścieżki rowerowej w pasie drogowym ulicy Bolesława Prusa. Całkowita długość budowanej trasy rowerowej wynosi około 1,5 km.

Planowana inwestycja ma swój początek na ulicy Działkowej, przy zjeździe na parking, gdzie zostanie połączona z projektowanym ciągiem pieszo-rowerowym. Trasa prowadzona jest wzdłuż ul. Działkowej do al. Wojska Polskiego (droga wojewódzka nr 719), a następnie wzdłuż al. Wojska Polskiego do ul. Powstańców, gdzie zostanie połączona z istniejącą trasą rowerową. Całkowita długość budowanej trasy rowerowej wynosi około 1 km.

Scieżki mają powstać do końca października tego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.