Będą nowe ścieżki i stacje Bike&Ride

Nadarzyn

W 2018 r. w Nadarzynie do użytku zostanie oddanych ponad 20 km ścieżek rowerowych oraz siedem stacji Bike&Ride.

W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Warszawskiego Obszaru Funkcjonalego gmina Nadarzyn otrzyma unijne środki na budowę dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych przy drogach publicznych na terenie gminy. Mowa tu o przeszło 4,5 mln zł.

– Opracowaliśmy dokumentację na 38 kilometrów ścieżek i jest to chyba największa ilość ścieżek na terenie całego ZIT-u. W związku z tym, że mamy dwa nabory i pieniądze zostały podzielone to w pierwszym naborze będziemy wykonywali 28 km ścieżek  i w przyszłym roku ścieżki będą już gotowi – zapewnia Janusz Grzyb, wójt gminy Nadarzyn. – Nie mniej jednak będziemy się starali o nabór pieniędzy w drugim etapie i wtedy planujemy 18 km ścieżek. Są różne koncepcje, ponieważ sąsiadujemy z gminą Lesznowola, gminą Brwinów więc również łączymy się z tymi gminami, żeby uatrakcyjnić trasy turystyczne jak również pokazać walory naszych gmin, piękno naszej przyrody i myślę, że te ścieżki będą właśnie temu służyły – dodaje.

Jednak ścieżki rowerowe to nie wszystko. Na terenie Nadarzyna ma być siedem punktów Bike&Ride oraz punkty serwisowe.

Inwestycja ma na celu zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza i hałasu, a także poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego – informuje nadarzyński urząd.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.