Będą nowe biletomaty w SKM

Region

Choć na razie pasażerowie z naszego regionu na pociągi SKM mogą jedynie spoglądać tęsknym wzrokiem, to po wakacjach sytuacja wróci do normy (mamy nadzieję). Do tego czasu w składach pojawią się też nowoczesne biletomaty z nowymi funkcjami.

Urządzenia zostaną wymienione w wakacje. Dotychczasowe biletomaty czeka emerytura. – Nowe biletomaty zastąpią wysłużone urządzenia jeżdżące w pociągach SKM od ośmiu lat. Nowe urządzenia będą dostosowane do standardów obowiązujących w Warszawskim Transporcie Publicznym. Oprócz kupna biletu, pasażerowie będą mogli doładować w nich Warszawską Kartę Miejską, przedłużyć ważność e-hologramu czy zakodować bilet kupiony przez internet – wyjaśnia Kamil Migała, rzecznik prasowy SKM.

W nowych automatach nie będzie możliwości płacenia gotówką. – Wszystkie transakcje będą dokonywane za pomocą kart płatniczych, zbliżeniowo lub po włożeniu karty do terminala. Wydawane bilety 20-minutowe i jednorazowe przesiadkowe będą od razu skasowane, dlatego nie należy kupować ich „na zapas” – zaznacza Migała.
 
W zależności od typu pociągu, w danym składzie zostaną zamontowane dwa lub trzy biletomaty. Łącznie pojawi się 78 nowych urządzeń.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.