Będą kolejne ścieżki w Grodzisku

Grodzisk Maz.

Rowerzyści z Grodziska już wkrótce będą mogli korzystać z nowych ścieżek dla jednośladów. Władze gminy podpisały kolejną umowę na ich wykonanie.

Formalności dopełniono na początku lutego. – Gmina Grodzisk Mazowiecki podpisała umowę z firmą MABAU na wykonanie ścieżek rowerowych wzdłuż ul. Świeżej i Poniatowskiego oraz wzdłuż ul. Narutowicza – informuje grodziski urząd.

To niejedyna umowa podpisana w sprawie szlaku dla rowerzystów. – Kolejne odcinki ścieżek będą realizowane przez firmę STRABAG Sp. z o.o. (umowa z dnia 2 lutego 2018r) i będą to ścieżki rowerowe wzdłuż drogi wojewódzkiej 719 od granicy z Milanówkiem do ul. Orzeszkowej oraz ścieżki wzdłuż ul. 1 Maja od ul. 11 Listopada do ul. Bartniaka, wzdłuż ulicy Bartniaka od ul. 1 Maja do wjazdu do Parku Skarbków i wzdłuż ulicy 3 Maja od ul. L. Okulickiego do ul. Teligi – dodają przedstawiciele grodziskiego magistratu.

Zakończenie inwestycji planowane jest na połowę listopada tego roku.

Powodów do zadowolenia miłośnicy dwóch kółek z Grodziska będą mieć w jeszcze więcej. Jak już informowaliśmy, w tym roku przybędą trzy nowe stacje Grodziskiego Roweru Miejskiego. System ma powiększyć się o 3 fabrycznie nowe terminale obsługowe z własnym zasilaniem, 39 stojaków (miejsc dokowania rowerów), 27 nowych rowerów. Staną one przy parkingach przy ul. Piaskowej (1 terminal, 12 stojaków, 8 rowerów) i Żydowskiej (1 terminal, 12 stojaków, 9 rowerów) oraz przy placu zabaw przy ul. Okrężnej (1 terminal, 15 stojaków, 10 rowerów).

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.