Będą debatować o bezpieczeństwie

Region

W najbliższym czasie w naszym regionie odbędą się debaty społeczne na temat bezpieczeństwa. Funkcjonariusze policji odpowiedzą na najbardziej nurtujące pytania.

Debata społeczna ma na celu aktywne włączenie mieszkańców w obszar dyskusji na temat bezpieczeństwa w regionie oraz wypracowanie rozwiązań mających na celu jego zwiększenie. Pierwsze tego typu spotkanie odbyło się w Brwinowie. – Na debaty zapraszamy przedstawicieli władzy, placówek oświatowych, stowarzyszeń oraz przede wszystkim mieszkańców. Dyskusja dotyczy szeregu zagadnień dotyczących bezpieczeństwa. Podejmujemy tematy związane z ruchem drogowym oraz innymi obszarami, którymi się zajmujemy. W Brwinowie debata miała trwać dwie godziny, ale dyskusja przedłużyła się. To świadczy o tym, że ludzi takie zagadnienia interesują – tłumaczy asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Kolejna debata zaplanowana jest na 24 listopada o godz. 18.00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Piastowie. Wszystko wskazuje na to, że spotkanie odbędzie się również 10 grudnia w Michałowicach, jednak kwestia ta jest w fazie ustaleń. Jak wygląda plan debaty? – Na początku przedstawiamy wyniki pracy policji z ostatnich dziewięciu miesięcy w porównaniu rok do roku, następnie jest miejsce na pytania. Chcemy tłumaczyć ludziom zagadnienia, co do których mają wątpliwości. Planowana jest również ankieta, której celem jest rozpoznanie i ograniczenie zjawisk budzących społeczny sprzeciw – mówi asp. Kańka.

Debaty planowane są również w powiecie grodziskim. 24 listopada w godz. 17.00-19.00 w sali kinowej Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Spółdzielczej 9 odbędzie się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa w centrum miasta. – Każda z debat odnosi się do określonego terytorium. Dzięki temu możemy przekazać wskazówki, które pozwolą mieszkańcom we właściwy sposób zadbać o bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania – wyjaśnia st. asp. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Prawdopodobnie na terenie powiatu grodziskiego odbędzie się jeszcze jedna debata. St. asp. Zych: – Planujemy zorganizowanie spotkania w Żabiej Woli, jednak w tej chwili nie mamy jeszcze ustalonego dokładnego terminu. Prawdopodobnie debata odbędzie się w grudniu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.