Bavi dla Niepodległej

Michałowice

Klub Sportowy Akademia Tenisowa Bavi oraz Przedszkole Niepubliczne Bavi w Pęcicach przygotowały projekt edukacyjno-sportowy Bavi dla Niepodległej, realizowany w ramach narodowych obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości.

Projekt będzie realizowany w dniach 5-9 listopada w trakcie zajęć tenisowych Akademii Tenisowej Bavi, zajęć tenisowych dla Przedszkolaków oraz zajęć przedszkolnych.

Celem projektu jest budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych. Przedszkolaki poprzez udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, warsztatach i zajęciach edukacyjnych poznają pojęcia i wydarzenia związane z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej i wolności.

Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. Obchody tego szczególnego dnia, służą wzbogaceniu atmosfery Święta Niepodległości o radość i dumę z barw narodowych oraz uczą dzieci przywiązania do narodowej tradycji.

W programie m.in. „Historia w kolorach”. Dzieci wezmą udział w apelu „Dla Niepodległej”, obejrzą film edukacyjny „Polak Mały”, poznają polskie symbole narodowe – godło, flagę i hymn. Warsztaty plastyczne „Polskie symbole narodowe”, rodzinny konkurs plastyczny „Polska, moja Ojczyzna, mój Dom”. Wystawa fotograficzna „Zasłużeni dla Niepodległej”. Wycieczka edukacyjna do Łazienek Królewskich „Mity i legendy zapisane w orderach”. W programie sportowym: eliminacje do turnieju tenisowego dla grup tenisowych niebiskiej i czerwonej Akademii Tenisowej Bavi; zawody czwórboju tenisowego Bavi dla Niepodległej ćwiczenia sprawnościowe/wachlarz, bieg wahadłowy, skok w dal, rzut do celu – dla przedszkolaków w trzech kategoriach wiekowych. Turniej tenisowy Bavi dla Niepodległej, 9 listopada, godz. 15.00. Na zakończenie wręczenie medali okolicznościowych i pokaz fajerwerków.

Patronat nad wydarzeniem objął wójt gminy Michałowice.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.