Batalia o „nierówną” drogę

Podkowa Leśna

Trwa remont ul. Iwaszkiewicza w Podkowie Leśnej. Okazuje się, że między północną a południową stroną drogi jest duża różnica poziomów. Nie wszystkim się to podoba.

Zacznijmy od początku. Nawierzchnia ziemna, dziury, błoto – tak prezentowała się ul. Iwaszkiewicza. Podkowiański magistrat postanowił zająć się modernizacją drogi i na początku listopada prace ruszyły. Ul. Iwaszkiewicza ulegnie diametralnej zmianie: nawierzchnia z kostki betonowej, jednostronny chodnik, zjazdy do posesji. Teoretycznie modernizacja poprawi stan drogi, ale uwidoczni również jej mankamenty.

W czym problem? – Na ul. Iwaszkiewicza występuje duża różnica poziomów między stroną północną a południową. Nie było tego widać, gdy droga miała nawierzchnię ziemną. Po ułożeniu kostki wspomniane różnice uwidoczniły się – tłumaczy nam Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Upraszczając w odniesieniu do położenia posesji – jedni są wyżej, a drudzy niżej. Jedna z mieszkanek Podkowy zgłosiła się do nas i zwróciła uwagę na problemy, które wiążą się z pojawieniem się nawierzchni z kostki betonowej. – Spadek o 10 stopni utrudnia zjazd do posesji. Dodatkowo nie przewidziano chodnika, ulica pochyla się w jedną stronę – wymieniała.

Sprawa nie należy do łatwych. Wszystko przez geometrię ul. Iwaszkiewicza. – Przygotowywany kilka lat temu projekt był konsultowany z mieszkańcami. Chodziło o znalezienie optymalnego rozwiązania, które uchroni mieszkańców „południa” przed zalania – przedstawia burmistrz. – Droga została wykonana zgodnie z normami i sztuką budowlaną. Wyrównanie drogi sprawiłoby, że niektórzy mieszkańcy mieliby problem z wejściem do domu. Musieliby skakać – dodaje.

Podkowiański włodarz zamierza się pochylić nad problemem wspomnianej mieszkanki. – Płot posesji wystaje o około 0,5 metra na teren miejski. Jesteśmy gotowi cofnąć ogrodzenie, co ułatwi wjazd. Nie sztuką jest się kłócić. Chcemy spotkać się z panią i porozmawiać, żeby osiągnąć kompromis – wyjaśnia Tusiński. Co na to mieszkanka? – W takim przypadku konieczna jest rówież przebudowa innych posesji i zmiana całego projektu – odpowiada.

Nadal trwają prace na ul. Iwaszkiewicza. Kiedy należy spodziewać się zakończenia robót? – Liczymy, że do świąt uda się zamknąć temat modernizacji ul. Iwaszkiewicza. W imieniu wykonawcy chciałbym podziękować mieszkańcom, którzy wspierają ekipę i oferują poczęstunek. W trakcie remont spotkała mnie miła sytuacja. Starsze małżeństwo cieszyło się niezwykle ze zmian na ulicy. Mieszkają w Podkowie już ponad 60 lat i sądzili, że nie doczekają zmian na Iwaszkiewicza – mówi podkowiański włodarz.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.