Balon zainteresował przedszkolaków

Pruszków

Na tyłach Przedszkola Miejskiego nr 13 w Pruszkowie w środowe południe wylądował balon. Dzieci z bliska mogły przyjrzeć się ogromnej konstrukcji i wsiąść do kosza. Przedszkolaki były pod ogromnym wrażeniem.

Grupy dzieci ubrane w kurtki wyszły z budynku przedszkola. Zapewne nie spodziewały się tego, co za chwilę zobaczą. Gdy ujrzały balon od razu w ich oczach pojawiły się iskierki zaciekawienia. Tłumy przedszkolaków ruszyły, aby z bliska przyjrzeć się konstrukcji. Na niebie pojawiło się słońce, a na twarzach dzieci rysowały się uśmiechy. Szkraby z zaciekawieniem patrzyły, co się dzieje i jak balon robi się coraz większy. Każdy przedszkolak mógł wejść do kosza i przekonać się jak wygląda konstrukcja.

Z pewnością było to ciekawe doświadczenie dla przedszkolaków i zarazem ogromna przygoda. – Tata jednego z przedszkolaków zajmuje się tematyką lotniczą. Dzięki niemu balon znalazł się na terenie przedszkola i wszystkie dzieci skorzystały z okazji, aby wsiąść do kosza. Na zajęciach poruszamy tematykę żywiołów, omawialiśmy również działanie wiatru. Pojawienie się balonu było ciekawym doświadczeniem dla dzieci – mówi nam Małgorzata Werys, wicedyrektor Przedszkola Miejskiego nr 13 w Pruszkowie.

Na pewno przedszkolaki na długi czas pozostaną pod wrażeniem balonu, do którego mogły wsiąść. Zapewne chętnie opowiedzą o tym rodzicom i dziadkom. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.