Awaria magistrali usunięta

Region

Awaria magistrali w Al. Jerozolimskich została usunięta. Dzięki temu woda zaczęła płynąć do mieszkańców osiedla Reguły i Pruszkowa.

Warszawscy wodociągowcy dokopali się do pękniętej rury i rozpoczęli jej spawanie. W wyniku awarii kilka tysięcy mieszkańców Pruszkowa i podwarszawskiego osiedla Reguły przez dwa dni nie mieli wody.

– Za jak najszybsze zapewnienie dostaw wody mieszkańcom odpowiada MPWiK – podkreślił zastępca prezydenta Pruszkowa Andrzej Kurzela. Podkreślił, że do awarii doszło poza granicami Pruszkowa.

Przypomniał, że modernizacja magistrali wodociągowej, która zaopatruje mieszkańców Pruszkowa i okolic, trwa już drugi rok. – To już druga awaria wodociągowa w ostatnim czasie – powiedział Kurzela.

W związku z awarią wodociągową w wielu mieszkaniach nie było też ogrzewania. Nie było również możliwości wystawienia beczkowozów dla pozbawionych wody mieszkańców.

Brak wody spowodowała awaria magistrali wodnej w Al. Jerozolimskich w Warszawie, do której doszło we wtorek. – Nagłe spadki i wzrosty temperatury sprawiają, że sieć wodociągowa jest narażona na uszkodzenia – poinformował rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.