Awaria wody w Pruszkowie

Pruszków

Mieszkańcy kilku budynków w centrum Pruszkowa zostali pozbawieni wody. Wszystko przez awarię przewodu wodociągowego.

Do awarii doszło około godz. 14.00. Wody pozbawieni są mieszkańcy budynków przy ul. Drzymały 7 i 10 oraz ul. Niecałej – budynki z numerami 10, 21, 22.

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji pracują już nad usunięciem awarii. Kiedy to nastąpi? Tego jeszcze nie wiadomo, ale wiele wskazuje na to, że na przywrócenie dostaw wody trzeba będzie poczekać. – W związku ze zlokalizowanym w dniu dzisiejszym wypływem wody przy ul. Drzymały 7 w Pruszkowie służby techniczne MPWiK wyłączyły uszkodzony wodociąg. W wyniku awarii konieczne było wstrzymanie dostaw wody do pobliskich budynków. W celu zminimalizowania uciążliwości związanych z wyłączeniem wody, w rejonie skrzyżowania ulic Drzymały i ul. Niecałej zostanie podstawiony beczkowóz. Obecna na miejscu ekipa naprawcza jest w trakcie wykonywania wykopu – mówi nam Marzena Wojewódzka z biura prasowego MPWiK. – Dopiero po zakończeniu robót ziemnych możliwe będzie dokładne rozpoznanie stopnia uszkodzenia wodociągu i tym samym określenie zakresu koniecznych do przeprowadzania prac, co bezpośrednio wpływa na czas usuwania usterki i przywrócenia regularnych dostaw wody. Tym niemniej zapewniam, że spółka dołoży wszelkich starań, aby wyłącznie wody zostało skrócone do niezbędnego minimum i jednocześnie przepraszam mieszkańców za wszelkie niedogodności z nim związane – dodaje.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.