Awaria składu na szlaku WKD

Region

Trudny poranek dla pasażerów WKD. Kolejki kursują z opóźnieniami z powodu zepsutego składu, który zablokował linię z Warszawy.

– Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że ok. godz. 6:55 na przystanku Warszawa Salomea uległ awarii skład obsługujący pociąg nr 205 w relacji Warszawa Śródmieście WKD (odj. 6:40) – Milanówek Grudów (przyj. 7:28). Skład będzie spychany awaryjnie do stacji Komorów przez inny pojazd. Ruch w kierunku Warszawy odbywa się normalnie. Mogą wystąpić opóźnienia do 15 minut w kierunku południowo-zachodnim, tj. w kierunku Grodziska Mazowieckiego i Milanówka – czytamy w komunikacie przewoźnika.

Popsuty pociąg spowolnił wiele sprawnych składów. – W związku z opóźnieniami pociągów jadących za spychanym uszkodzonym składem, wynoszącymi ok. 15 minut w kierunku Podkowy Leśnej i Grodziska Mazowieckiego mogą wystąpić opóźnienia wtórne na obrocie na stacji Podkowa Leśna Główna. Opóźnienia wtórne pociągów w kierunku Warszawy mogą wynieść ok. 10 minut. Pociąg nr 306 w relacji Podkowa Leśna Główna (odg. 7:45) – Warszawa Śródmieście WKD (przyj. 8:26) zostaje odwołany – informuje WKD.

Pociąg, który miał wyruszyć o godz. 8.05 z Podkowy Leśnej skrócono do relacji Komorów – Warszawa Śródmieście WKD.

AKTUALIZACJA godz. 9.15:

Jak informuje przewoźnik, udało się przywrócić rozkładowy czas jazdy pociągów WKD.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.