Awaria sieci kanalizacyjnej w ul. Turczynek

Milanówek

Milanowski magistrat poinformował na swojej stronie internetowej, że w ul. Turczynek wystąpiła poważna awaria sieci kanalizacyjnej. Wiąże się to z utrudnieniami. Jakimi?

Ul. Turczynek w Milanówku od strony ul. Królewskiej stanowi szybki dojazd do stadionu miejskiego gdzie oprócz boiska do gry w piłkę nożną znajduje się skatepark i specjalny tor rowerowy, na którym raz do roku rozgrywane są Mistrzostwa Polski w Dirt Jumpingu „MTBMX”. W rejonie ul. Turczynek znajduje się też ponad stuletni zespół dwóch willi wybudowanych przez Wilhelma Wellischa i Jerzego Meyera.

W drodze wystąpiła awaria sieci kanalizacyjnej. Wiąże się to z utrudnieniami dla kierowców bowiem, ulica została wyłączona z ruchu. Obecnie prowadzone są tam prace związane z wymianą studni betonowej na kanale ściekowym. – Awaria wystąpiła głęboko poniżej gruntu, bo około pięciu metrów pod ziemią. Okazało się, że uszkodzoniu uległa studnia dlatego też została podjęta decyzja o jej wymianie. Jednak nie jest to takie łatwe. Wody gruntowe zalewają dno, które musimy najpierw osuszyć aby zacząć właściwe prace – wyjaśnia Sebastian Budziszewski, prezes zarządu Milanowskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. – Studnia od początku była źle wykonana. Dodatkowo po ulicy jeżdżą ciężkie pojazdy, co też nie pozostało bez wpływu na awarie – dodaje.

Jak informuje milanowski magistrat prace będą trwały do końca tygodnia. Jednak MPWiK zaznacza, że roboty mogą się przedłużyć. – Przebieg prac zależy od wspomnianego osuszania dna. Wczoraj udało się na tyle wypompować wodę, że w tej chwili widać rury. Będziemy starali się zakończyć prace do końca tego tygodnia jednak nie możemy dać gwarancji, że tak się stanie. Więcej informacji w tym temacie będziemy mogli udzielić jutro – mówi Budziszewski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.