Awaria na linii WKD, zepsuła się kolejka [KONIEC UTRUDNIEŃ]

Region

Około godziny 6.55 na przystanku WKD Warszawa Raków nastąpiła usterka pociągu EN97. Pojazd blokuje tor nr 1, są utrudnienia.

Kilka chwil temu przewoźnik poinformował o awarii elektrycznego zespołu trakcyjnego. – Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że ok. 6:55 na przystanku osobowym Warszawa Raków nastąpiła usterka elektrycznego zespołu trakcyjnego EN97-008 obsługującego pociąg nr 205 relacji Warszawa Śródmieście WKD (odj. 6:40) – Milanówek Grudów (przyj. 7:32). Pojazd blokuje tor nr 1 (tor prawy w kierunku Komorowa i Grodziska Mazowieckiego) i prowadzone są czynności mające na celu jego uruchomienie i zjazd w trybie awaryjnym – brzmi komunikat Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Podróżni muszą mieć na uwadze utrudnienia… – Do czasu usunięcia usterki składu na linii WKD moga wystąpić utrudnienia w kursowaniu pociągów oraz opóźnienia w odjazdach z poszczególnych przystanków osobowych i stacji – czytamy dalej.

AKTUALIZACJA godz. 7.57

Zadzwonił do nas jeden z Czytelników informując nas, że utrudnienia występują również w kierunku Warszawy. – Właśnie podano komunikat w kolejkach. Poinformowali nas, że pierwszy kurs w kierunku stolicy odbędzie się o godz. 8.40… Wszyscy pasażerowie uciekli z „wukadki” – mówi nam Rafał.

AKTUALIZACJA godz. 8.10

WKD potwiedziła wcześniejsze doniesienia naszego Czytelnika. – Najbliższy odjazd pociągu WKD ze stacji Warszawa Śródmieście WKD w kierunku południowo-zachodnim, tj. w kierunku Komorowa i Podkowy Leśnej przewidziany ok. godz. 8:05. Przyjazd pociągu do stacji Komorów ok. godz. 8:35. W związku z powyższym najbliższy pociąg ze stacji Komorów w kierunku Warszawy zostanie wyprawiony ok. godz. 8:40 – napisano na wkd.com.pl.

Wprowadzono wahadłowy ruch pociągów na szlaku Warszawa Śródmieście WKD-Komorów. Pociągi WKD do odwołania będą kursować w obydwu kierunkach wyłącznie po torze nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy). Warszawska Kolej Dojazdowa wprowadziła honorowanie biletów w pociągach Kolei Mazowieckich na odcinku Warszawa Środmieście – Grodzisk Mazowiecki.

AKTUALIZACJA godz. 9.20

Awaria pojazdu została usunięta około godz. 8.40, poinformowała Warszawska Kolej Dojazdowa. – Pojazd odbywa zjazd w kierunku Komorowa po torze nr 1. Wznowiono ruch pociągów od stacji Warszawa Śródmieście WKD w kierunku Komorowa po torze nr 1 – czytamy na stronie WKD.

Ruch kolejek został wznowiony. – Pociąg ze stacji Komorów w kierunku stacji Warszawa Śródmieście WKD został wyprawiony po torze nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy) ok. godz. 8:45. Za tym pociągiem zostaną wyprawione kolejne pociągi po torze nr 2 w kierunku Warszawy w odstępach ok. 10-15 minut – informuje WKD.

Rozpoczęto przywracanie rozkładowej organizacji ruchu pociągów, co według przewoźnika może potrwać do godziny 9.45.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.