Awaria na kolei

Kolej

Podróżujący Kolejami Mazowieckimi mogą rozłożyć bezradnie ręce. Awaria urządzeń sterowania ruchem niesie ze sobą utrudnienia w kursowaniu pociągów.

Od samego rana docierają do nas głosy o problemach na kolei. – Na szlaku pomiędzy stacją Warszawa Włochy a stacją Pruszków jest awaria pociągu Kolei Mazowieckich. Wszystkie pociągi stoją, bo ten zepsuty blokuje tor – napisał jeden z naszych czytelników na adres kontakt@wpr24.pl.

Okazuje się, że problem jest bardziej złożony. Można powiedzieć, że usterka goni usterkę. – Uszkodzony pociąg poruszał się z Żyrardowa do Warszawy Wschodniej. Doznał usterki i jego odjazd z każdej stacji opóźniał się. Teraz znajduje się na stacji Warszawa Zachodnia i jest ściągany – wyjaśnia Jolanta Maliszewska z biura prasowego Kolei Mazowieckich.

Podróżujący pociągami na trasie Warszawa-Skiernieiwce muszą uzbroić się w cierpliwość. Doszło do awarii urządzeń sterowania ruchem. – Usterka jest naprawiana, jednak nie wiadomo, kiedy uda się ją usunąć. Podróżujący pociągami do Pruszkowa i Grodziska muszą liczyć się z utrudnieniami. W związku z awarią zostało wprowadzone telefoniczne zapowiadanie pociągów – zaznacza Maliszewska.

Koleje Mazowieckie informują, że opóźnienia mogą sięgać 20 minut.

AKTUALIZACJA 10.35:

Sprowadzenie uszkodzonego składu wiąże się z odwołaniem dwóch pociągów nr 19314/5, który jedzie z Warszawy Wschodniej do Grodziska dojedzie do Warszawy Zachodniej oraz nr 91318/9 z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy Wschodniej na całej trasie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.