Awaria informatyczna w starostwie. Czy jest się czego bać?

Pruszków

Pruszkowskie starostwo powiatowe zmaga się z awarią infrastruktury informatycznej wydziału geodezji i gospodarki nieruchomościami. Mieszkańcy obawiają się, że może dojść do wycieku danych osobowych.

Na naszą skrzynkę mailową kontakt@wpr24.pl dotarło wiele wiadomości na ten temat. – W pruszkowskim starostwie uszkodził się system informatyczny. Nie można uzyskać m.in. wypisów z ewidencji budynków i gruntów. Ale mniejsza o to… Czy nasze dane osobowe są bezpieczne? Czy nic nie wycieknie do internetu? – pyta jeden z Czytelników.

 

Jednak starostwo informuje, że mieszkańcy mogą spać spokojnie. – Sytuacja z jaką się zmagamy dotyczy awarii zasobów dyskowych, na których znajduje się część danych Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Pruszkowie. Tym samym nie było i nie ma jakiegokolwiek zagrożenia wycieku danych z urzędu. W wyniku awarii jaka miała miejsce byliśmy zmuszeni uruchomić procedurę przywracania części utraconych danych – uspokaja Krzysztof Bukowski ze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie

 

Zatem co oznacza sama awaria i kiedy zostanie usunięta? – Sama awaria i jej przebieg oznacza utrudnienia w dostępie do części danych, a w praktyce dla mieszkańców może oznaczać dłuższy niż zazwyczaj czas oczekiwania na dokumenty np. wypisy z gruntów, mapy etc. Obecnie intensywnie pracujemy nad pełnym przywróceniem danych i ich weryfikacją. O kompletnym przywróceniu funkcjonalności poinformujemy niezwłocznie – podkreśla Bukowski.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.