Autostrada A2 – konsultacje społeczne w Grodzisku

Region

Otwarta dla społeczeństwa rozprawa administracyjna dotycząca budowy autostrady A2 na odcinku od granicy z województwem łódzkim do węzła Konotopa odbyła się w Grodzisku Mazowieckim. Spotkanie było ostatnim etapem konsultacji społecznych przed wydaniem pozwolenia na budowę.

Rozprawa miała na celu ponowną ocenę oddziaływania inwestycji na środowisko. Sprawdzano zgodność projektu budowlanego z warunkami decyzji środowiskowej z 14 listopada 2008 roku. Dokumentacja projektu jest do wglądu w Wydziale Infrastruktury i Środowiska Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego do 7 lipca 2010 roku. Zainteresowane osoby mogą składać w tym okresie uwagi i wnioski, które zostaną rozpatrzone przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie przed uzgodnieniem warunków realizacji projektu. Kolejnym etapem będzie wydanie przez Jacka Kozłowskiego, wojewodę mazowieckiego pozwolenia na budowę.

Autostrada A2 jest częścią drogi międzynarodowej E30 z Cork w Irlandii do Omska w Rosji.Docelowo przebiegać będzie od przejścia granicznego w Świecku przez Poznań, Łódź, Warszawę i Siedlce do przejścia granicznego z Białorusią w Kurtykach. Istniejący i eksploatowany 252 – kilometrowy odcinek autostrady przebiega od Nowego Tomyśla do Strykowa. Rozprawa administracyjna dotyczyła odcinka od granicy województw mazowieckiego i łódzkiego do węzła Konotopa. Fragment ten rozpoczyna się na granicy gmin Jaktorów i Grodzisk Mazowiecki. Projekt uwzględnia m.in. budowę węzła „Tłuste” oraz stacji poboru opłat.           

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.