A2: Jest pozwolenie na budowę odcinka C2

Region

Decyzję, zezwalającą na budowę ok. 6 km fragmentu C2 podpisał Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Pozwolenie na budowę 14 km fragmentu C1 będzie wydane jeszcze w tym tygodniu. Odcinek C przebiega przez gminy: Wiskitki, Baranów, Jaktorów. Koszt inwestycji to ok. 534 mln zł.

Fragment C2 znajduje się w gminach: Baranów i Jaktorów. W ramach inwestycji powstaną m.in.: dwa miejsca obsługi podróżnych (MOP), drogi dojazdowe, zjazdy i wjazdy awaryjne, mosty, oświetlenie i urządzenia oczyszczające. W celu ochrony środowiska wybudowane zostaną zabezpieczenia akustyczne i antywibracyjne oraz przejścia dla zwierząt.

Autostrada A2 w województwie mazowieckim jest podzielona na trzy części:
I. Zachodnią (Stryków – węzeł Konotopa)  
•    odcinek C (gminy Wiskitki, Baranów, Jaktorów), podzielony na fragmenty
– C1 –  pozwolenie na budowę w drugim tygodniu października br.
– C2 –  pozwolenie na budowę wydano 12 października br.
•    odcinek D (powiat grodziski oraz pruszkowski), podzielony na fragmenty: D1 oraz D2 – pozwolenia na budowę wydane odpowiednio: 12 i 19 sierpnia br.,
•    odcinek E (powiat pruszkowski oraz warszawski zachodni) – pozwolenie na budowę
5 października br.
II. Południową Obwodnicę Warszawy (POW) – dwa pozwolenia na odcinki POW zostały już wydane: Konotopa Lotnisko 1.VII.2010 r. oraz Lotnisko – węzeł Puławska 31.X.2008 r.
III. Wschodnią: węzeł Lubelska – granica kraju. W ramach tej inwestycji realizowana jest już obwodnica Mińska Mazowieckiego – pozwolenie na budowę 28.X.2008 r.

Dodatkowo, pod koniec lipca br. wydane zostały pozwolenia na budowę: dwóch miejsc obsługi podróżnych oraz punktu poboru opłat w Brwinowie oraz obwodu utrzymania autostrady w Pruszkowie (miejsca postojowe, stacje benzynowe itd.).
Łącznie, realizacja części zachodniej autostrady A2 w województwie mazowieckim obejmie powiaty: żyrardowski (gmina Wiskitki), grodziski (gmina Baranów, Jaktorów, miasta
– Grodzisk Mazowiecki i Milanówek), pruszkowski (miasto i gmina Brwinów, miasto Pruszków i Piastów) oraz warszawski – zachodni (miasto i gmina Ożarów Mazowiecki).

Autostrada A2 jest częścią drogi międzynarodowej E30 z Cork w Irlandii do Omska w Rosji. W Polsce docelowo przebiegać będzie od przejścia granicznego w Świecku przez Poznań, Łódź, Warszawę i Siedlce do przejścia granicznego z Białorusią w Kurtykach. Istniejący i już eksploatowany 252 – kilometrowy odcinek autostrady przebiega od Nowego Tomyśla (województwo wielkopolskie) do Strykowa (województwo łódzkie).

Ponadto, Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki, wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (łączy decyzję lokalizacyjną i pozwolenie na budowę) dotyczące modernizacji drogi krajowej nr 2 na odcinku 1,3 km w okolicy Stojadła w gminie Mińsk Mazowiecki. Inwestycja jest fragmentem rozbudowy drogi krajowej nr 2 od miejscowości Zakręt (powiat otwocki) do granicy województwa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.